středa 30. září 2015

Mallorca 2015

Návrat do reality bývá často krutý, zvláště pak, když se vracíte odněkud, kde máte kus svého srdce. A já mám kus toho svého právě na Mallorce. Je to už sedm let, co jsem na tento kouzelný ostrov zavítala poprvé a už při první návštěvě mě přesvědčil o tom, že ho budu milovat napořád. Kouzelná místa, skvělá kuchyně a báječní lidé. 

Při každé dalším přistání na letišti obklopeném palmami jsem si říkala, že už mě nemá čím překvapit. A pokaždé jsem se mýlila. Poprvé jsem zde viděla mé milované delfíny tváří v tvář a letmým dotykem jsem zjistila, že vůbec není tak hebký, jak jsem si vždycky představovala. I tak byl ten zážitek natolik silný, že jsem měla slzy v očích. Za těch několik let jsem poznala, že Mallorca nabízí jak kouzelné přístavy, tak také romantická místa v horách. Najdete zde klid, dobrodružství, vášeň a mnohem víc. Na co si jen vzpomenete. Mallorca si vás prostě získá.


I při letošní dovolené jsme navštívili nová místa, ochutnali jsme místní kuchyni a trávili jsme většinu času s přáteli. Nejsilnějším zážitkem byl výlet lodí, katamaránem, který jsme si to opět užili po svém. Ten pocit svobody, když vám do tváře fouká vítr a všude kolem je širé moře a jen v dáli vidíte vzdalující se přístav, to je ten pocit, kterému říkám naprosté osvobození.

Celý pobyt byl úžasný - jízda kabrioletem podél pobřeží, drinky při západu slunce, jízda na kole podél pláže, posezení v kavárně, dlouhé hodiny povídání si u večeře s přáteli, spousta zábavy a jen minimum koupání v moři, na to totiž nebyl příliš čas. 

Rozloučení s tímto pohádkovým ostrovem bylo třešničkou na dortu. Už sedm let jsem toužila jít do jedné restaurace, kde jsou palmy ozdobeny světýlky a uprostřed zahrady se nachází kašna s ohněm a tekoucí vodou. Trochu kýč, ale přitom neuvěřitelně osobité místo. A právě poslední večeře se konala zde. Bylo to pro mě obrovské překvapení a neuvěřitelně jsem si to užívala. Ani ne tak pro to místo, jako pro ty osoby, které seděly kolem mě. Společně jsme si vychutnávali ty nejlepší steaky, svěží salát a samozřejmě se popíjelo dobré víno a koktejly.


Tohle místo mi dalo několik úžasných vzpomínek a doporučuji každému, aby se sem jednou podíval. Kdybych mohla, zaplavila bych vás fotkami, ale vybrala jsem jen ústřižky. Další fotky si můžete prohlédnout na mém instagramu (klik) a již brzy se objeví i video na mém vlogovém youtube kanále (klik).

Jaká byla vaše nejlepší dovolená a na které místo rádi vzpomínáte?

9 komentářů:

 1. Ty zámky .. :-)

  http://wormake.blogspot.cz/2015/09/chlorella-pura-regeneracni-krem-s-cgf.html

  OdpovědětVymazat
 2. Prekrasny fotky, urcite sis to maximalne uzila :)
  Beauty of pink / Knižní regál

  OdpovědětVymazat
 3. krása, taky tam máme kamarády a nebyli jsme tam určitě naposled :)

  OdpovědětVymazat
 4. Na Malllorce je to fajn, ale mě více než Mallorka uchvátila Madeira a Ischia, ty bych dala jako top mých dovolený a určitě doporučuji k návštěvě.

  OdpovědětVymazat
 5. Tvá slova mohu jen a jen potvrdit. Na Mallorce jsme byli loni, konkrétně na jejím východním pobřeží. Byla to skutečně nádherná dovolená.......čisté a teplé moře, na plážích ten nejjemnější písek, krásná příroda, výtečné jídlo a pití, melouny, které chutnají úplně jinak než u nás a navíc skvělé míchané drinky a úžasní přátelští lidé. Doufám, že se tam někdy zase podívám :)

  www.simply-pleasures.blogspot.cz

  OdpovědětVymazat
 6. Na Mallorce jsem byla kdysi dávno s našima a ti vymysleli takový "super" výlet, že jsme si půjčili auto a objížděli všechny majáky na ostrově. A u každého jsme se museli vyfotit. Bylo to pro mě tehdy, v době největší puberty, neskutečné utrpení a od té doby se odhodlávám vzít Mallorcu ještě jednou na milost. Ale jednou to dám :-).
  Krásně fotky! :-)

  OdpovědětVymazat
 7. Krásné fotky! Dýchá z nich letní prázdninová nálada :) ... Na Mallorku bych s ejednou také ráda podívala, sna dto brzy vyjde :)

  OdpovědětVymazat
 8. Nádhera! Hned bych taky někam vyrazila...! Je vidět, že jste si dovolenou skvěle užili a tak to má být :o)

  OdpovědětVymazat

Děkuji za každý komentář! ♥ Thanks for your comment ♥