úterý 17. prosince 2013

{Christmas countdown} 7 days till Christmas: My fit journal

Občas mám problém s tím udržet si motivaci k tomu, abych cvičila a jedla tak nějak, abych neměla pocit, že jsem nafouknutý balón, který se valí světem. Zkoušela jsem nejrůznější metody od motivující nástěnky, přesně naplánovaného jídelníčku a cvičebního plánu a taky jsem zkoušela zakoupit si předplacené karty na cvičení. Nic z toho však nezabralo tolik, jako když jsem si vše sepisovala a měla tak na očích celé mé snažení a nesnažení. A protože Cassey z blogilates dala do prodeje deník, kam si může majitel vše zapisovat, vnukla mi myšlenku, že si takový svůj deník vytvořím i já, a to podle toho jejího, který se mi moc líbil, ale nechtělo se mi za něj utrácet. 


Vytvořila jsem si tedy jednotlivé listy, postahovala motivující obrázky a motta a pak už jen stačila chvilka trpělivosti při svazování, jak jinak než růžovou mašlí. Musím říct, že vést si tento deník mě nejenom baví, ale také je fajn prohlédnout si zpětně jak jsem hřešila, nehřešila a také si číst myšlenky a poznámky, pro které tam mám také prostor. Důležité je, zapisovat si vše opravdu pravdivě, pak se účinek dostaví, tedy alespoň u mě. Navíc vybarvovat si smajlíky podle toho jestli jsem cvičila nebo ne a jestli jsem dostatečně pila je příjemné odreagování.

Jak se motivujete vy?

16 komentářů:

 1. já moc na cvičení nejsem, u ničeho nevydržím, ale naštěstí mám hodně rychlý metabolismus (a navíc jsme všichni v rodině vychrtlíci), jinak bych asi při objemu jídla, které sním byla minimálně stokilová... ale včera jsem byla poprvé na józe a moc se mi to líbilo, tak snad vydržím aspoň u ní a občas tam zajdu :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak ten rychlý metabolismus ti můžu tiše závidět :-) A jóga je fajn, jen kdyby nebyly ty lekce tak drahé.

   Vymazat
 2. Zajímavý a inspirativní nápad Peťulko :) Dávám palec nahoru a držím palce ať tě to co nejvíce motivuje :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji, snad třeba někoho motivuji i já.

   Vymazat
 3. Ty jsi šikulka Peťulko!! Ten by se mi tak lííííbil :(

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak ve volných chvílích můžeš vyrábět Denis :-)

   Vymazat
 4. To je super nápad, Peti! Inspirovala jsi mě a určitě si něco podobného vytvořím :)

  OdpovědětVymazat
 5. To je moc dobrý nápad!:) Já sama k tomuhle motivaci potřebuji a tohle by bylo ideální:)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Největší zábava na výrobě bylo hledání motivujících obrázků :-)

   Vymazat
 6. Hodně dobrý nápad! :))

  http://www.style-and-smile15.blogspot.cz/

  OdpovědětVymazat
 7. Tak to je úžasný :) ...jsi šikovná..! Já se také snažím jíst a žít zdravě, dostatek pohybu, vše..ale stejně kila dolů nejdou ...:( Takže se asi budu držet Tvého - jíst tak nějak, abych se necítila jako balon :)) A hlavně, aby mi z toho nebylo špatně...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ono to chce být i psychicky v pohodě Peti, takže si z toho hlavu nedělej a ono to jednou půjde. A víš co, aspoň si má chlap za co chytnout ;-)

   Vymazat
 8. Ten manuál je dobrý nápad. Já se už dostala do takový fáze (musím zaklepat), že bez cvičení nemůžu fungovat. Nevím, kdy a čím přesně se to tak překlenulo, ale vím, že to v hlavě funguje už trochu lépe a svojí dřívější lenost jsem se taky naučila ovládat. Zkrátka a dobře, něco změnit musíš OPRAVDU chtít, pak to půjde, to mám osvědčené :)
  Hodně úspěchů do budoucna a pevnou vůli! :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. I já měla hodně dlouhou dobu, kdy jsem bez cvičení nemohla být a když to nešlo, tak jsem si tancovala alespoň u vaření nebo vysávání, ale poslední dobou mám nějakou lenoru :-)

   Vymazat

Děkuji za každý komentář! ♥ Thanks for your comment ♥