úterý 26. srpna 2014

Ledová výzva po mém

I mě zastihlo nominování na ledovou výzvu Ice Bucket Challenge a tuhle nominaci jsem přijala. Video najdete na mém facebooku. Tato kampaň má sice za úkol zvýšit informovanost o amyotrofické laterální skleróze, ale já bych ráda tuhle výzvu směřovala někam jinam.

Myslím, že celý svět se postaral o to, že o této nemoci už ví široký okruh lidí a finančně byla podpořena dostatečně. Proto není již potřeba, abych svou podporu vynaložila právě zde. Nechtěla jsem si zvolit ani oblast kampaní, které jsou mediálně známé a podporované slavnými osobnostmi, proto jsem se rozhodla, že s přítelem vybereme nějaký zvířecí útulek, a svou pomoc nabídneme tam. Pomoc to však nebude finanční, ale materiální. 

Proto vyzývám i vás, abyste se zamysleli nad tím, kde byste mohli pomoci. Ať už se jedná o dobrovolnictví na různých akcích, v dětských domovech (kde jsem vypomáhala při střední škole i já a v práci se nyní s kolegy zapojujeme do projektu Strom splněných přání), v útulcích, v domovech seniorů nebo kdekoli jinde, kde si myslíte, že by to bylo potřeba. Zapojte se jakoukoli formou, kterou uznáte za vhodné. I malá pomoc se počítá.

P.S. Blogerka Lucka už si ten svůj směr pomoci zvolila. Zapojíte se? Více informací zde.

zdroj: Pinterest4 komentáře:

  1. Napsala jsi to moc pěkně, o dobrovolnictví jsem už přemýšlela :)

    veru-life.blogspot.cz

    OdpovědětVymazat
  2. A o tom to je! Je fajn přispět finančně, ale nějaká ta dobrovolnická nebo materiální výpomoc má taky svou váhu. A myslím, že v některých případech daleko větší než ta finanční. Já finančně podporuji několik projektů, převážně se zaměřením na onemocnění dětí a plánuju konečně jít darovat krev. I když se mi z toho pomyšlení dělá špatně, někomu jinému může moje krev udělat zase dobře ;o). Sem tam taky brigádničíme s kolegy z práce, byli jsme už uklízet okolí našeho zaměstnání, malovat v nemocnici a podporujeme děti z jednoho dětského domova... Je tolik možností ;o)

    OdpovědětVymazat

Děkuji za každý komentář! ♥ Thanks for your comment ♥