čtvrtek 4. září 2014

{we run prague} tři, dva, jedna...start!

Prvního září jsme se s Verčou z blogu Blueberry Pink rozhodly, že si příští rok zaběhneme onu slavnou desítku na We Run Prague. Bylo to spontánní, slovo dalo slovo a bylo rozhodnuto. Protože je ale Verča daleko, řekla jsem si, že vlastně do svých příprav můžu zapojit i vás, aby ta má motivace byla ještě o něco větší. A třeba se někdo z vás připojí.

Každý měsíc se na blogu objeví článek o tom, jak mé přípravy pokračují. Nic pravidelného, nic rutinního, každý bude trochu o něčem jiném. Můžete mi vždy napsat o čem by třeba další díl této série měl být, co by vás zajímalo a taky se můžete se mnou podělit o vaše úspěchy a případně mi říct, zda se tam příští rok potkáme.


No a jaký je stav na startovní čáře? Zvládnu uběhnout 3 kilometry. Tempo mám pomalejší, klidnější. Jak říkám, kochám se krajinou. Momentálně běhám tak dvakrát týdně, a to ráno. Občas mám ale chuť na to, provětrat si hlavu po práci. Věrným společníkem mi bývá Stacie, která během toho, co já v cílovém kopci popadám dech, ona si stihne ještě očichat každý druhý keř.

Mým cílem pro nadcházející měsíc je zvýšit intenzitu alespoň na 3 běhy týdně, vyběhnout kopec před cílovou rovinkou a nezbláznit se strachy až budu nucena běhat za šera. Mohla bych to nazvat i hruběji, ale přeci budu alespoň trochu statečná.

Kdo ví už teď, že se příští rok na We Run Prague potkáme? A kdo si myslí, že se nechá zvyklat a přidá se někdy během mých příprav?

20 komentářů:

 1. Máš přede mnou tedy pořádný náskok, musím se do toho taky opřít, ale ráno je to problém, to bych musela vstávat ve čtyři a podělala bych se strachy, běhat po tmě. A po práci jsem kolikrát tak hotová, že jsem ráda, když si sednu :( To jsem zvědavá, jak to za rok dám :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Rok je dlouhá doba, takže to bude pro tebe pak hračka ;-)

   Vymazat
 2. Já to chci taky zkusit a pokořit sama sebe!

  OdpovědětVymazat
 3. Já se k Tobě přidám :), zrovna včera jsem říkala příteli, že bysme spolu mohli příští rok WRP běžet :). Myslím, že je to zase něco novýho a během si člověk krásně pročistí hlavu a ještě dělá dobrou věc pro svoje tělo
  veru-life.blogspot.cz

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak paráda Veru, budu se těšit na tvé komentáře o tom, jak ti jde příprava :-)

   Vymazat
 4. Peti, já Tě obdivuju! Já teda běh moc nemusím, protože mě u toho zrazují kolena, jak tě ale takhle čtu, tak do toho snad praštím, a začnu aspoň jednou týdně běhat! Aspoň něco málo pro sebe udělám :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Adri i já měla dřív problémy s kolenem, ale to tělo si zvykne, chce to postupně a vydržet :-) Tak ať ti to jde a hlavně ať tě to baví!

   Vymazat
 5. Sestřenka běžela 2x a říkala, že je to super zážitek. Já chodím pravidelně každý rok pomáhat na pražský maraton a šíleně ty lidi obdivuji. Ale ani ne ty, co jsou v cíli první, ale spíš "obyčejné smrtelníky". Lidi při těle, postarší lidi... Taky bych se dala na běhání, ale ve dne se stydím a za šera bojím :D Jsem totiž vždycky šíleně rudá :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já si právě myslím, že ta atmosféra tam musí být úžasná. Já upřímně obdivuji každého kdo doběhne :-) A z rudnutí si nic nedělej, já vypadám jak rak už po pěti minutách :-)

   Vymazat
 6. Já určitě poběžím :) běžela jsem ročníky 2011 a 2012, teď jsem dvakrát vynechala, vlastně ani nevím proč :) Ale teď jsem se s jednou mou budoucí spolužačkou domluvila, že poběžíme 2015, tak snad..
  Přeju pevný nervy a hlavně vůli vydržet ;)
  Hedwica♥

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak příští běhu zdar a příští rok na startovní čáře :-)

   Vymazat
 7. Držím palce!:) Já jsem měla předsevzetí, že uběhnu alespoň pět kiláků rychle, ale zatím jsem na čtyřech a bojím se, že za chvilku bude na běh už velká zima a já to nestihnu:D Na We Run Prague si teda vůbec netroufám, jste odvážné!
  perko101.blogspot.cz

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji! Já myslím, že těch 5km dáš ;-) A za sebe doufám, že budu běhat i v zimě, ono je pak na jaře těžké začít, když člověk dlouho neběhá.

   Vymazat
 8. Na We run Prague nepůjdu, ale asi se k vám přidám v té výzvě začít běhat. Kdysi jsem chodívala běhat, ale pak mě to nějak přestalo bavit. A jak říkáš, i já mám u nás za lesem strach :-/

  OdpovědětVymazat
 9. Tak to je fajn. taky se na to chystám, ale nevím jak to nakonec dopadne po mé docela dlouhé pauze. Možná se tam uvidíme a byla bych fakt strašně ráda, kdyby to vyšlo.

  OdpovědětVymazat
 10. budu Ti držet palce, máš můj obdiv! :) já dřív běhávala docela často, ale když jsem to letos chtěla oprášit, zjistila jsem, že je to katastrofa - fyzička úplně zmizela, tak praktikuji spíše indiánský běh.

  OdpovědětVymazat
 11. Běhat chodím a tomhle běhu jsem uvažovala, ale když jsem viděla fotky toho davu...To by nebylo nic pro mě, lidi při běhání nemám kolem sebe vůbec ráda :D

  OdpovědětVymazat
 12. Běhání jsem nenáviděla ale pak přišel zlom a já si život bez něj nedokážu představit !

  LENNY MALI .com

  OdpovědětVymazat

Děkuji za každý komentář! ♥ Thanks for your comment ♥