středa 13. května 2015

Papilio Prague - analýza pleti

Minulý týden jsem navštívila luxusní beauty salon Papilio Prague, kam mě s sebou vzala Oliwye z blogu Everyday-Runway a společnost nám dělal i Marťa z blogu The Blondieverse. Oli totiž moc dobře ví, jak v poslední době bojuji se svou pletí. Možná se vracím do puberty, možná to má na svědomí vysazení hormonální antikoncepce a nebo mé pleti prostě něco chybí a nesvědčí.

Uvítala nás milá paní majitelka Ivana a ukázala nám prostor, kde kouzlí kadeřníci, manikérky i kosmetičky. Na uvítanou nám nabídli skleničku šampaňského, rajčata s mozzarellou a výborné tvarohové koláčky. Po krátkém seznámení se službami salonu jsem usedla do křesla k poradkyni, která mi začala přístrojem analyzovat pleť. Přikládala mi na čelo, tváře i bradu nejrůznější nástavce a pak už jsem čekala na výsledek. Vše bylo bezbolestné a opravdu rychlé. Něco takového jsem absolvovala vůbec poprvé a tak jsem byla zvědavá, co se dozvím.


Bylo mi potvrzeno to, co už jsem tak trochu tušila. Má pleť je lehce dehydratovaná a barevná nerovnoměrnost je způsobena pouze flíčky po nějakém tom pupínku. Měla jsem 100% elasticitu, což je prý úžasné a málokdo se tím může chlubit. Takže to by bylo, abych vám nenapsala jak skvěle elastickou pleť mám.

K čištění pleti musím přidat odličovací mléko a zaměřit se právě na hydrataci. Bylo mi také řečeno, že bych neměla používat oleje, protože prý mou pleť zatěžují a když je nanesu po odlíčení gelem, pleť neví, co má dělat. To, jestli se olejů vzdám na dobro ještě nevím, ale pro jistotu je na nějakou chvíli odložím.

Protože salon pracuje s kosmetikou Biologique Recherche, byla mi nabídnuta komplexní řada právě od této značky. Je to francouzská, přírodní kosmetika. Pořizovací cena je vyšší, zobrazené produkty (mléko, tonikum, sérum, maska, krém) by mě vyšly kolem 6.000Kč, ale věřím, že cena odpovídá kvalitě. Všechny zákaznice, které jsem během našeho kosmetického dýchánku viděla, měly pleť opravdu pěknou. Kvůli ceně jsem se však rozhodla kosmetiku zatím nepořizovat a zkusím se nejdřívě zaměřit na samotnou hydrataci a čištění pleti obohatím o nový krok, a to odlíčení mlékem.Návštěva salonu Papilio Prague byla zajímavá zkušenost a je až neuvěřitelné, co všechno se dá pomoci přístrojů o naší pleti zjistit.

Zná někdo tento salón nebo značku? Kolik z vás se odličuje mlékem a které byste mi doporučili?

12 komentářů:

 1. Ahojda,

  já teda byla na diagnostice jen s vlasama :-) nechala jsem tam peněz a pomohlo to jen ze začátku, po několika měsících je to ve starých kolejích, takže bych těmto diagnostikám nedávala až takovou váhu...

  Sada za šestku, tomu říkám lidová cena...

  Jinak já a odličování mlíkem nic moc, všechny mlíka mi pálej a stejně mi neodlíčily (co jsem okoukala, tak mlíko odličuje líp, pokud si ho dáš na prsty a jakoby vmasíruješ do pleti a pak setřeš tamponkem), ale to jsem v dobách mé náctiletosti. Odličuju se jedině a pouze na mokro Clarisonicem a gelem, což mi vyhovuje maximálně... a doodličuju oči olejem a pleť mickou...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já tam byla ze zvědavosti. V rámci prezentace salónu byla služba zdarma, takže za zkoušku člověk nic nedá.
   Co se mléka týče, chci jej jako první fázi odlíčení, pak samozřejmě použiji také gel. Tak uvidím, jestli najdu nějaké, které mi bude vyhovovat.

   Vymazat
 2. Salon ani značku Peťo neznám. A odličovací mléko jsem právě dopotřebovala jedno z Oriflame z řady Milk and Honey, ale používala jsem ho na oči ne na pleť :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Veru, pro mě to to taky byla neznámá značka.
   Na oči mám svůj oblíbený odličovač, tak budu pátrat po mléku na pleť :-)

   Vymazat
 3. Také o diagnostice přemýšlím, ale spíš jen ze zvědavosti. :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Často mívají podobnou diagnostiku zdarma i třeba lékárny, tak si zkus třeba něco vygooglit :-)

   Vymazat
 4. Taky jsem tam byla, jsme se minuly ;-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak to je škoda, že jsme se minuly. Doufám, že sis to aspoň užila jako my :-)

   Vymazat
 5. Ze zvědavosti by mě to lákalo :) Ale nemám ráda na podobných akcích ten závěr, kdy mi někdo tvrdí, že bez té jejich drahé kosmetiky už prostě nemůžu dál existovat. A cena téhle řady je opravdu vymazlená :D A co se týče olejů, je to pro mě zajímavá informace, protože už je používám víc jak krémy. Ale možná taky někdy zkusím na chvilku vysadit a uvidím :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tu kosmetiku mi nevnucovali, spíš mi ji doporučili. Tohle je salon, který to podle mě nemá zapotřebí.
   A ty oleje, budu si muset sama něco nastudovat, někde jsem totiž četla, že lidé s mastnou pletí se jich nemusí bát.

   Vymazat
 6. zajímavé. taky by se mi líbilo nechat si svojí pleť prohlídnout od opravdového profesionála, abych zjistila, zda ji mám opravdu takovou či onakou.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Karolíno, je to určitě zajímavé něco se dozvědět a člověk třeba ví, na co se zaměřit.

   Vymazat

Děkuji za každý komentář! ♥ Thanks for your comment ♥