pátek 7. srpna 2015

Setkání se značkou Orbit

Minulý týden jsem měla tu možnost, zúčastnit se setkání se značkou Orbit a Simčou z blogu Style Cookbook, která nás celou akcí provedla. Jako hosta si pozvala módní návrhářku Veroniku Štěrbovou, jejíž úžasné kousky můžete najít pod značkou Sophistic by Veronika. Já sama její výtvory obdivuji, takže jsem byla ráda, že jsem mohla osobně poznat autorku, která za těmito skvosty stojí. 

Setkání začalo příjemně povídáním o módě, trendech a bylo to vlastně takové to dívčí klábosení u kterého jsem se pobavila a dozvěděla se pár nových informací. Protože šlo však hlavně o značku Orbit, přišla na řadu diskuze také se stomatoložkou MDDr. Barborou Nesnídalovou a dentální hygienistkou Mgr. Hanou Kučovou.


Myslím, že debata o správné péči o zuby byla přínosná pro všechny z nás. I zde platí pravidlo "nic se nemá přehánět", ale jistá péče zde být musí. Důležité je provádět ji správně. Víte třeba, že stačí čistit zuby dvakrát denně a nejlepší kartáček je ten rovný s malou hlavičkou (plocha se štětinkami)? Probíraly se i témata jako bělení zubů nebo rovnátka. Zajímavé je, že v EU je přísná legislativa, co se bělících prostředků týče. Veškeré volně dostupné produkty mají maximální hranici koncentrace peroxidu, a to 0,1%,  takže na opravdu účinné bělení byste si měli dojít k profesionálovi. 

Před každým bělením by s vámi měl dotyčný prokonzultovat stav vašich zubů, upozornit na všechna možná rizika a hlavně by vám měl chrup před samotným bělením profesionálně vyčistit. Tak poznáte opravdu kvalitní přístup.

Samozřejmě jsme se dozvěděly také důvod, proč je dobré žvýkat žvýkačky a že vlastně reklamy tak úplně nelžou. Žvýkačky podporují tvorbu slin, které neutralizují kyseliny v zubním plaku a navíc obsahují vápník, který posiluje sklovinu. Takže jsem vlastně ráda, že je mám pořád při sobě, protože dělám pro své zdraví něco prospěšného.


Po vyčerpávající debatě se většina z nás přemístila ke smile boxu a k výbornému občerstvení. Sešly jsme se tam ve skvělé sestavě. Moc jsem si to s holkama užila a jsem ráda, že jsem je zase viděla a probraly jsme všechny novinky.

Celá akce se konala v prostorách Galerie Černá Labuť, odkud byl nádherný výhled, který jsme si všichni užívaly. Za pozvání na akci bych chtěla moc poděkovat, protože to bylo příjemně strávených několik hodin. Navíc na mě paní Hana Kučová působila tak příjemným a profesionálním dojmem, že se asi odhodlám a zajdu si k ní na zubní hygienu, které jsem se doteď opravdu bála.

Jaký vztah máte k zubařům? A kdo z vás má pořád po ruce žvýkačky?

8 komentářů:

 1. nikdy jsem neměla žádné starosti se zuby, pak jsem se na doporučení dostala k zubařce, která všechno řešila trháním, protože to bylo nejjednodušší - neměla rentgen, aby zjistila, jak na tom zuby jsou, prostě trhala. máte kaz? nemá smysl ho spravovat, vypadla plomba? vytrhneme. takhle jsem u ní přišla o dva zuby, hned po vytrhnutí jsem dostala zánět dásní, přešlo to do dutin a sbírala jsem se z toho tři měsíce. teď chodím přes rok ke skvělému zubaři, místo těch dvou zubů mi dodělal můstek, nebyla to nejlevnější záležitost, ale na druhou stranu je to zubař, ke kterému jdu i ráda, nebojím se a objednávám se rovnou na půl roku dopředu na prevenci. v květnu jsem byla poprvé na zubní hygieně a jsem nadšená, v listopadu jdu zase - doporučila mi úplně jiné kartáčky, používala jsem léta špatné, odstranila zubní kámen, vypískovala zuby, a rozhodně za mě to byly dobře investované peníze :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zubař, který chce všechno řešit trháním by podle mě neměl ordinovat. Mrzí mě, že jsi na takového vůbec narazila a doufám, že už máš po zubních starostech ;-) A děkuji, za zpětnou vazbu k zubní hygieně.

   Vymazat
 2. super post! vyzerá to ako fajn akcia :) a som rada, že tie reklamy teda nie sú až také zavádzajúce :D
  pozývam na giveaway

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já jsem byla taky mile překvapena, že nám ty reklamy vlastně až tak nelžou :-)

   Vymazat
 3. Jé,tak to musela být opravdu super akce :-) U mě zůstal takový strach ze zubaře ještě od dětství,kdy jsem měla hroznou zubařku,no ale teď už to zvládám,i když jsem před každou prohlídkou taková nesvá :-D A žvýkačky v kabelce nesmí chybět,vždycky mám nějaký balíček u sebe :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Taky nemám zubaře příliš v lásce, naštěstí mám zubařku, která je citlivá :-)

   Vymazat
 4. Týjo Peti, ty seš úplnej černoušek na fotkách :) Já jsem se zubařů vždycky hrozně bála a bylo mě z nich zle, ale tak nějak už to teď zvládám, ale vždycky se stejně bojím :D A nějakej ten balíček se žvýkačkama mám vždycky pro ruce

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Veru, to víš, snažím se po práci chytat aspoň posledních 10 minut sluníčka, než mi zapadne za barák a ono to nějak letos funguje a opaluje to :-)

   Vymazat

Děkuji za každý komentář! ♥ Thanks for your comment ♥