pondělí 2. listopadu 2015

Santini | Giome & Sia

Když se ženě nabídne, aby otestovala nový parfém, málokterá odmítne. Já nejsem výjimka. Při představě vůně magnólie, mandle a vanilky jsem se zasnila a když se k tomu přidala ještě cukrová vata, vrátila jsem se do dětských let. Jenže dámská vůně Sia je pravý opak. Je pro vyzrálou ženu, která má svůj vlastní styl života. Vůně je sladká, výrazná a když ji cítím, představím si babičku. Někdo si představí tu starou, milou osobu, která umí ty nejlepší buchty, ale já si představuji ženu s mnoha zkušenostmi a životními zážitky. Možná za to může i pačule, zemitá až těžká bylinná vůně, kterou tento parfém také obsahuje. Osobně bych po lahvičce v parfumerii po očichání nesáhla, protože mám ráda lehčí vůně, ale myslím, že si najde své milovníky.

Zatímco já testovala Siu, přítel si vzal na paškál druhý parfém. Pánská vůně Giome nás na první očichání nezaujala, ale při druhém pokusu jsme ji nechali trochu déle rozvinout a panečku, ta nás překvapila. Představte si muže, který se jde po sportovním výkonu vysprchovat. Ta svěžest a energie, která z  něj číší, tak by se dal popsat tento parfém. Svěží citrusy jsou doplněny dřevitým cedrem. I když se nám vůně líbila, stejně jsme se shodli na tom, že není ta pravá do naší domácnosti. Jenže, jestli platí u kosmetických produktů individualita, pak u parfému to platí dvojnásob...sto lidí, sto chutí, v tomhle případě vůní. Proto si tentokrát udělejte obrázek sami, zda by se vám některá z nich líbila. A nepřemýšlejte moc dlouho, protože jednu z vůní jsem dostala i pro vás a vy si tak o ni budete moci brzy zasoutěžit.Jaký typ pánské a dámské vůně máte rádi vy? 
Odvážili byste se někomu koupit parfém, nebo se bojíte, že byste se netrefili dotyčné osobě do vkusu?

8 komentářů:

 1. Jééé, od Santini mám MIRIAM modemoissele (na stránkách píšou "nezaměňujte s Chloe Chloe" - a je to pravda, pořád se mě někdo ptá, jestli je to Chloe :) Když jsem tuto voňavku dostala (jako dárek), tak na první pohled jsem si říkala, že balení je teda dost levně působící, pak jsem si přečetla něco o značce - a docela mě to zaujalo. Když teď mají 1+1 zdarma, tak bych si možná i nějaký objednala, uvidíme. Mě vždy naláká popisek, a pak mě realita zklame.
  Voňavky jinak moc nedaruji (maximálně manželovi nebo sestře), protože pro mě je to něco dost osobního :-)
  S.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To mají snad u každé vůně, aby se to s něčím nezaměňovalo :-) A je pravda, že jsem si taky musela o firmě něco přečíst, abych ji nedala do škatulky "laciné".

   Vymazat
 2. tato vůně ti nepomůže k popularitě, páč jsi hodně nesympatická a to dosti lidem, přivařuješ se na akce, na které nepatříč.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Drahý anonyme, nevím, kde jsi přišel na to, že bych si chtěla touhle vůní k něčemu pomáhat. Co se akcí týče, škoda, že jsi nebyl konkrétní. Každopádně ti děkuji, tvůj zájem o mou popularitu mi lichotí.

   Vymazat
 3. Na mě tyhle vůně a celkově tato značka působí prostě fejkově. A ty popisky "nepleťte si tuto vůni s..." a podobné obaly tomu nepřidají. Než si kupovat toto za ty prachy, tak si koupím radši klasický značkový parfém.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Bohužel, to jestli jsou parfémy napodobeniny nebo ne posoudit nemůžu, protože zrovna Sia voní úplně jinak, než parfém, který je uveden jako zaměnitelný. Proto mě to ani nenapadlo brát tímto způsobem.

   Vymazat
 4. Sia mi voní a používám ji. Blbý teda jestli je to babičkovská vůně :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já tu babičku zvolila jako přirovnání schválně, protože si myslím, že tak si víc lidí dovede představit jak voní. Samozřejmě si ji dokážu představit i na mnohem mladší generaci :-)

   Vymazat

Děkuji za každý komentář! ♥ Thanks for your comment ♥