úterý 8. prosince 2015

Z knižního koutku № 3

Když se mi podaří ukořistit kousek času pro sebe a jsem doma opravdu sama, pak sahám po knížce a nechám se vnést do děje na tak dlouho, jak jen to jde. Není to tak často, jak bych si přála, proto si pečlivě vybírám, po které knížce sáhnu.

Ta z dnešního knižního koutku byla jasná volba. Už jen vzhled a název mě upoutal natolik, že po přečtení popisu knížky jsem byla přesvědčena o tom, že si ji musím přečíst. Když jsem pátrala o něco víc, zjistila jsem, že knížka vychází z blogu The Daily Connoisseur. Pak už nebylo o čem déle přemýšlet a já se těšila na to, až budu mít knížku doma.


Madame Chic aneb Co všechno jsem se naučila v Paříži je skvělá knížka. Musím to takto prozradit již na začátku, protože vás nechci dlouho napínat. Čte se jedním dechem, přenese vás do Paříže a naučí vás, jak si svůj životní styl zařídit tak trochu po francouzsku.

Celou knížkou vás provází studentka Jennifer Scottová, která se z Kalifornie vydává na výměnný pobyt právě do Paříže. Dostává se do rodiny Madame Chic, která se stává její mentorkou a inspirací. Jennifer odhaluje tajemství francouzského umění žít a v knížce vám toto tajemství poodhalí. Dozvíte se, jak si udržet postavu a přitom nehladovět, jak si uspořádat šatník tak, abyste neřešili věčný problém, že nemáte co na sebe, ačkoli vaše skříň praská ve švech a jak svému vzhledu dodat onen šmrnc a ženskost, a to i bez desítek zkrášlovacích produktů.

Je úplně jedno, zda žijete ve městě, na venkově, jste studentka nebo vydělávající žena, z knížky si to své odnese opravdu každá z vás. Já sama si pár bodů začínám osvojovat v běžném životě a ono to vážně funguje. Cítím se lépe a neřeším například každý kousek čokolády, protože třeba takový úklid při puštěné hudbě vás donutí udělat pár tanečních kreací, které ty čokoládové kalorie spálí. A co pak teprve taková chůze do schodů, která rýsuje váš zadeček. A víte že vám stačí opravdu minimum oblečení a navíc vám to pomůže určit si svůj styl?


Pokud vás knížka zaujala, pak si ji utíkejte koupit do nejbližšího knihkupectví. A pokud nakupujete raději z pohodlí domova, pak mrkněte například na Megaknihy.cz, kde je tato knížka právě v akci za příjemných 240Kč. (klik). Navíc si myslím, že by byla i krásným dárkem pod stromeček. Já vím jistě, že si knížku nechám a vždy, když budu potřebovat, nahlédnu do ní, abych si připomněla, že i maličkosti umí velké věci.

Kdo zná tuto knížku a kdo by si ji chtěl přečíst?


12 komentářů:

 1. Knížku mám přečtenou a je skvělá. Původně jsem podle ní chtěla jíst, ale nakonec jsem si po vzoru Madame Chic uspořádala šatník. Je to docela osvobozující :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak to se už těším na to, až si ten šatník uspořádám i já :-)

   Vymazat
 2. Knížku jsem neznala, ale hodně jsi mě Peti nalákala :) A máš krásný hrníček

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Veru, stojí vážně za to a není ani drahá, takže určitě si ji pořiď :-)

   Vymazat
 3. Mě nějak to spojení Paříže(Francie) se skvělým životem, modou, stylem, a prostě se vším nejlepším, nesedí... Ale ze zvědavosti bych do knížky nahlédla, třeba by můj dosavadní názor vyvrátila :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Myslím, že je ta nadnesenost dána i tím, že to psala Američanka. Ale to, že francouzsky mají vkus je všeobecně známo :-) Ale každopádně ani já netvrdím, že je tam vše nejlepší. Myslím, že Italové si umí jídla užívat více :-)

   Vymazat
 4. Knížka asi pro mě nebude, ale za za to jsi to krásně nafotila :) Fotka s pejskem je super !

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Chápu, že ne každá knížka je pro každého. Mě by třeba neoslovila nějaká detektivka :-) A děkuji za chválu fotky se Stacie.

   Vymazat
 5. zaujimava knižka, ale ako si napísala tak sa snažím robiť aj ja už dávno pri upratovaní napríklad sa da povrtieť a zatancovať si všeličo môže byť zábava keď si to vieme zabezpečiť:))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Myslím, že bysme byly skvělá uklízecký dvojka. S hity v rádiu by nám to šlo samo :-)

   Vymazat
 6. Ta fotka se Stacie je úplně dokonalá! ♥

  OdpovědětVymazat

Děkuji za každý komentář! ♥ Thanks for your comment ♥