čtvrtek 6. října 2016

Říjen ve znamení sousedských sešlostí

Říjen nám začal skvěle, protože nás přivítal nádherným počasím, které jsme u nás využili k jedné z dalších sousedských sešlostí. Už jsem vám psala o tom, že naše bydlení miluji, a to i přes prvotní obavy? Máme totiž báječné sousedy a sousedské vztahy jsou podle mě stejně tak důležité, jako ty rodinné. Ti druzí lidé za plotem vám totiž můžou život obohatit o tolik skvělých věcí, které vy na oplátku do toho přátelského vztahu přinesete také.

A my měli v tomhle směru opravdu štěstí. Víte, když vám bydlí rodina několik stovek kilometrů daleko a vy s ní nemůžete trávit večery u ohně, nemůžete si s nimi dát šálek silné kávy po náročném dni, pak jsou tady právě kamarádi a sousedi. Ano, mohly by mi stačit online přenosy, nebo posílání fotek a věřte, že v tom jsme třeba se sestrou přeborníci, ale člověk potřebuje to živé setkání tváří v tvář a v tomhle jsou lidé, třeba právě sousedi, okolo vás k nezaplacení.

A tak si ty své hýčkám třeba narozeninovými kyticemi nebo domácí bábovkou. Oni vás na oplátku pohostí opečeným špekáčkem nebo vám pomůžou dopít otevřenou lahev vína. Vzájemně si pomáháme, zvedáme si náladu vtipy a veselými historkami ze života a postupně si tvoříme i naše společné zážitky, na které budeme moct za pár let vzpomínat. 

A tak vyhlašuji říjen měsícem sousedských sešlostí a dobrých vztahů. 

Jaké máte sousedské vztahy?
Našel někdo ve vedlejším domu nebo bytu přátele?

10 komentářů:

 1. To je hezké :). U nás se tedy mezi sousedy moc nemusíme a bývaly i časy, kdy jsme si to dávali dost najevo :D.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To mě mrzí. Já musím zaklepat, že v žádném bydlení jsme vyloženě problémové sousedy neměli.

   Vymazat
 2. My se teď přestěhovali s našema a ani ve starém ani v novém bytě vztahy se sousedy moc nemáme, teď v novém baráku je většina lidí starších... o hodně a takový samotáři. Jestli jednou budu bydlet třeba v rodinném domě, přesně takové sousedé, jak popisuješ si přeji:)

  Somethingbykate

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak já ti přeji, abys jednou takové sousedy měla 😉

   Vymazat
 3. Na patře mám malíře, který hrozně pije, nade mnou pána, který je trošku švihlý, moc nevidí, pije a pokouší se o vaně o zpěv, občas mě pak vytopí. Vedle něho žije pár, a pán chodí tak do listopadu venku bos a má na hlavě legrační čepičku, a o další patro výš bydlí romská rodina nebo spíše uskupení, které na výtku, že se ve společných prostorách nekouří, reagují slovy, že si platí fond, tak můžou. Ale jinak se mi bydlí vážně fajn, protože můj byt je skvělý! :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak tys mě pobavila. Představovala jsem si ty sousedy kolem sebe a asi bych zešedivěla. Ale jestli má člověk úžasný byt, pak je ochotný překonat hodně 😉

   Vymazat
 4. My sme pred viac ako polrokom sťahovali, ale v tomto paneláku býva aj moja sesternica :-D susedské vzťahy su take normálne, nejak extra si nezvoníme ani nič.. len sa pozdravíme a to je všetko. :-D vo vedlajších penalákoch mám pár známych a kamošov, takže celkom fajn :) Som rada, že sme sa sem presťahovali.

  Na mojom blogu prebieha giveaway,budem rada ak sa zapojíš :)
  http://blogbyweilynn.blogspot.sk/2016/10/giveaway.html

  OdpovědětVymazat
 5. Já se přiznám, že v podstatě vůbec netuším, kdo vedle nás žije.. Hodně občas ty lidi vidím, pozdravíme se, ale to je celé.. a asi mě to ani nijak neláká je poznat.. ;) Možná, kdybychom bydleli v baráku, tak je to o něčem jiném.. ;)

  A.

  OdpovědětVymazat

Děkuji za každý komentář! ♥ Thanks for your comment ♥