pátek 3. března 2017

Holčičí den a nebe v puse

Každý všední den mi zvonění budíku připomíná, co všechno mě v následujících hodinách čeká a co všechno musím zvládnout. Minulý rok jsem sama sebe uháněla tak moc, že jsem konec roku trávila s Paralenem, čajem a huňatou dekou, a nakonec jsem musela nasadit antibiotika. Hned ze začátku roku jsem si musela vzít volno a nabrat zase sílu. Vydržím hodně, ale v těch pár dnech jsem byla opravdu ráda, že můžu ležet, nic nedělat a jenom spát. V to období jsem si řekla, že s tím končím, že se nebudu stresovat, pracovat víc, než je zdrávo a hlavně, že si čas od času naordinuji pořádnou dávku relaxace a odpočinku.

A jak jsem si řekla, tak také činím. Na konci února jsem si s kamarádkou užila ten nejodpočinkovější den za posledních pár měsíců. Naše ráno jsme začaly pořádnou snídaní, procházkou a pak jsme to na hodinku a půl zapíchly ve wellness. Vířivka s aromaterapií, infrasauna, láhev bublinek a nadmíra dámského pokecu. Odcházela jsem tak zregenerovaná, že už v tu chvíli bych šla domů s blaženým pocitem.To jsem ale netušila, že mě ještě čeká gastronomický zážitek, doslova nebe v puse. Kamarádka mě vzala do nové palačinkárny, kde jsem se díky interiéru cítila jako na dovolené. Hrdinsky jsem si objednala cappuccino s tím, že ona hustá mléčná pěna bude lehký předkrm. Pak mi ale donesly pořádnou nálož palačinek s tím nejnadýchanějším a nejjemnějším těstem, jaké jsem zatím jedla. Lehký tvaroh, ovoce a poctivá čokoláda mě přenesly do ráje. Funěla jsem, dělaly se mi boule za ušima a já si říkala, proč jen jsme si nevzaly jednu na půl. 

Když ale píši tento článek a koukám na fotky, hned bych si dala další nálož a možná bych do sebe zase nacpala úplně celou porci. Dobře, přiznávám, tu šlehačku jsem nesnědla, ale já potrénuji a příště zvládnu sníst možná i ji.Po vydatném občerstvení nás čekala další procházka, tentokrát cestou domů, kde jsme se hodily do gala. V podvečer jsme vyrazily na poslední část našeho programu, a to kino. Nemohla jsem si nechat ujít druhý díl Padesáti odstínů. Řeknu vám, tak silný a úžasný soundtrack jsem dlouho neslyšela. Chvílemi mi běhal mráz po zádech, občas se mi v myšlenkách odehrávaly ty nejbláznivější scénáře a ve finále jsem domů odcházela plná emocí a dojmů.

Ať si každý říká, co chce, zpomalit by měl občas každý z nás. A stejně tak bychom měli umět všichni odpočívat, relaxovat a užívat si klidných chvil. Já mám za sebou už i ten březnový a brzy vám o něm napíšu.

Kdy jste si naposledy dopřáli opravdu den volna plný odpočinku? 
A kdo z vás je taky uchvácen nějakým soundtrackem?

11 komentářů:

 1. Já budu mít po roce snad tento víkend volno. Synátora se sice úplně nezbavím, ale většinu času se ho ujme tatínek. Snad bude tak krásně, jak slibují.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak si to volno krásně užij! A přeji, aby měl tatínek prcka co nejdéle.

   Vymazat
 2. Odpovědi
  1. Ha ale já si dneska taky zašla na zákusek, když máme ten svátek ;).

   Vymazat
 3. Úplně jsi mě nalákala na odpočinkový den. Asi bych měla taky někdy vypnout a zrelaxovat. :-)
  welcometomyworld

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Je to potřeba, vypnout a na nic nemyslet.

   Vymazat
 4. Taky si myslím, že je potřeba si Peti dopřávat odpočinkové dny :) Já si zařazuji pravidelně, když už ne dny, tak chvilky, kdy si dám všemožný masky na sebe, zapnu hudbu a nebo ani ne tu hudbu a jen si tak ležím a úplně vypínám.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jen tak ležet s maskou na obličeji je taky skvělý relax!

   Vymazat
 5. Parádní výlet, něco takového bych si dokázala představit i s přítelem:) Palačinky vypadají luxusně, hned bych si dala.:)

  Somethingbykate

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. S přítelem by to bylo určitě taky moc fajn, ale tyhle babince jsou někdy prostě potřeba :-)

   Vymazat

Děkuji za každý komentář! ♥ Thanks for your comment ♥