pátek 30. června 2017

Jak dopadla / nedopadla naše první dovolená

Netrpělivě přešlapuji u okna a držím mobil v ruce. Paní na druhém konci si dává pěkně na čas. Slyším tlumené ťukání do klávesnice a někde v dálce slyším šustění papírů. Pak přichází ten okamžik, kdy se mi zatají dech, držím si pěsti pro štěstí a v duchu si pořád opakuji "prosím, ať je hotový".

__________________________________________________________________

ČEKÁNÍ NA CESTOVNÍ PAS MŮŽE BÝT PĚKNÝ ADRENALIN
__________________________________________________________________


Můj cestovní pas jsem si domů odnesla ještě čtrnáct dní před našim plánovaným odletem, ale ten přítelův měl být hotový v ten den, kdy jsem se plánovala válet u bazénu. Nevím, jestli měli úředníci zrovna dobré období, nebo jestli mi ten odpočinek opravdu někdo hodně přál, ale ta paní, která si dávala na čas, my sdělila radostnou zprávu, že i druhý pas je hotový. Děkuji! Tu skvělou informaci jsem příteli sdělila snad rychlostí světla a večer už jsme si mohli porovnávat, kdo z nás má v cestovním dokladu horší fotku. Však to znáte, ty úřední fotografie jsou katastrofa.

Pět dní před odletem jsme věděli, že můžeme cestovat kamkoli, kam budeme chtít. A nebo taky tam, kde to na nás zbude. Paní v cestovní agentuře od nás dostala pokyn, že má zelenou a my pak netrpělivě čekali, jak to dopadne. První zpráva byla "VYPRODÁNO". Druhá informace zněla "NEJSOU LETENKY". A na tu třetí už jsem raději čekat nechtěla.


"MÁME POSLEDNÍ DVĚ MÍSTA Z BRATISLAVY." Ta slova zněla jako balzám na duši. Já se tetelila blahem a vzápětí jsem dávala příkaz k odeslání platby. 

__________________________________________________________________

SAKRA, NEMÁM PLAVKY
__________________________________________________________________


To byla první myšlenka, která mě napadla ihned po potvrzení naší dovolené. Tedy, plavky jsem měla a hned dvoje. Nové. Ale jen celkové! A v tom se přece nebudu opalovat. Nebudu vás napínat, plavky jsem sehnala dva dny před odletem, a to hned troje. Ufff. 

Asi to byl osud, protože za tři dny jsem se v nich opalovala u onoho bazénu, na jehož okraji se ptáčci chladili vtipnými pohyby, při kterých vypadali jako nafouklé koule olepené peřím. Všude kolem kvetly keře a my si s přítelem vychutnávali naprostý klid, který zapříčinil také téměř prázdný hotel. 

Užívali jsme si každou společnou chvilku, dováděli jsme jako malé děti a dobíjeli jsme baterky. Bylo to úžasné a já už si myslela, že se naše dovolená "jen my dva" opravdu splní.


Spletla jsem se! Tahle dovolená o nás dvou trvala možná tak první dva dny. Skvělé dny. Tak málo mi stačilo k tomu, abych byla naprosto přesvědčená, že tyhle samostatné dovolené musíme praktikovat mnohem častěji.

A tak málo stačilo k tomu, aby to osamocení skončilo. O celý areál jsme se dělili asi tak s třicítkou hostů. Italové a Němci byli hlavními klienty a mezi nimi se schovával jeden, docela nenápadný pán z Česka. Byla jsem otrávená. Slušnost mi nedovolila utnout náš rozhovor a říct mu, že bylo milé ho poznat a pak se mu po zbytek pobytu vyhýbat. Takže dovolená ve třech?


__________________________________________________________________

JEDNA VELKÁ RODINA?
__________________________________________________________________

Kdepak ve třech. Ale asi tak v deseti lidech. Potkali jsme hrozně milý starší pár z Itálie, společenského Němce, který byl vtipný (Znáte nějaký dobrý německý vtip? Já ne.) a mladý pár ze Švýcarska, který byl osobitý a neuvěřitelně energický. Celou naší skupinku uzavíral onen Čech a dva animátoři. Neuvěřitelně odlišná skupina lidí, která si tak sedla, až jsme si všichni říkali, že se naše dovolená odehrává v takovém rodinném duchu.

Každý přesně věděl, kdy ti ostatní chtějí chvilku sami pro sebe, kdy mají náladu na společný drink, vodní volejbal a na večerní zábavu, která se vždycky završila hraním karet.

Tahle dovolená byla úžasná. Měla jsem přesně ty okamžiky s přítelem, které jsem si tak přála, měla jsem kolem sebe partu lidí, která dokázala můj život za ten týden obohatit hned o několik skvělých zážitků a mám krásné vzpomínky na naši první dovolenou, která nedopadla tak úplně podle mých představ, ale o které můžu říct, že dopadla snad ještě lépe, než jsem si mohla myslet.


A kde že jsme to nakonec byli? Naší cílovou destinací byl Egypt, a to oblast Marsa Alam, která je známá svým podmořským životem. Mimochodem, ten podmořský svět se postaral o jeden životní zážitek. A i o tom vám určitě napíšu, protože stál opravdu za to.

A jen tak čistě ze zvědavosti, všimli jste si, kolikrát se v celém našem příběhu o první společné dovolené, objevilo číslo tři, které mělo nějaký význam? Třeba je to náhoda a třeba taky ne. Připomeňte si článek, kde jsem vám psala o mém osudovém čísle TŘI. Najdete ho TADY.

Kdo z vás byl už na dovolené a kdo se teprve chystá?
Kterou destinaci byste nám doporučili?


10 komentářů:

 1. Peti, krásně sepsáno a taky moc krásné fotky :) Dočetla jsem Tvůj článek a jdu balit, zítra odlítáme do Lombardie a máme v plánu Bergamo, Miláno, Brescii a jezero Lago di Garda a Iose, moc se těším

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Veru, doufám, že sis cestování krásně užila. Už se těším na nějaké povídání na blogu.

   Vymazat
 2. Hahahaha, byl to aspoň takový ten břichatý německý stereotypní pán?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Právě že vůbec. Úplně se tomu německému prototypu nějak vymykal. :-)

   Vymazat
 3. To teda závidím, já plavky už tři roky nemůžu nikde koupit - prsa čtyřky :D ale zase jsem mladá a takovéhle velikosti maximálně v tescu takové ty babičkovské hnědé a prostě ble :D takže se nekoupu a chodím v tílku a podprsence normálně... O moc zase tolik nepřicházím, aspoň se nespálím :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Gabčo, taky mám velká prsa. Mrkni třeba na značku Triola. Ty mají skvěle padnoucí plavky a občas se tam najdou i pěkné "nebabičkovské" vzory.

   Vymazat
 4. V Marsa Alam jsme byli před 2 lety a byl to nezapomenutelný zážitek! ♥
  Blog na zabití

  OdpovědětVymazat
 5. Zdravím, moc děkuji za inspirativní článek. Nyní se mi chce na dovolenou ještě více! Zatím jsem koukala na nějaké informace o zemích tady: https://www.etravel.cz/informace-o-zemich - jsou tam i zajímavosti. Líbí se mi Řecko (ostrovy, ještě nevím, který vyhraje) nebo Sardinie. Tak snad něco vybereme a brzy budeme také dovolenkovat :).

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nám by se Řecko nebo Sardinie také moc líbila, ale tyto země bychom si rádi procestovali. Tentokrát jsme potřebovali válecí dovolenou. Přeji, aby se ta vaše dovolená brzy uskutečnila!

   Vymazat

Děkuji za každý komentář! ♥ Thanks for your comment ♥