středa 4. června 2014

Nožky jako v bavlnce s Mary Kay

O své nohy pečuji pravidelně. To ony mě nosí celý den a musí snášet mé výstřelky jako třeba boty na podpatku. Pravidelné krémování, ošetření pemzou a občasná masáž od přítele. To vše jim dopřávám celoročně. Ovšem s příchodem léta svou péči prohloubím. Voňavé koupele, peelingy a sem tam zajdu i na profesionální pedikúru.

No a protože výrobky rychle ubývají, byla jsem ráda, když mi doma přistála sada na domácí pedikúru od Mary Kay. Už samotná taštička působila letně a celkově design produktů nezůstal pozadu. 

No a jak sadu používám? Nožky nejdříve rozmazluji asi čtvrthodinovou koupelí se šumivými tabletami. Dávám si dvě, takže my vystačí na pět použití. Následně nožky promasíruji peelingem (zelenkavý obal), který voní po citrusech a kůži nádherně zjemní. Po opláchnutí nanáším gel na nohy a pořádně promažu každé místo na chodidle, prstech a následně přecházím přes nárt až ke kotníkům. Dlouho jsem přemýšlela, jak bych vám popsala vůni gelu a nakonec jsem na to přišla. Připomíná mi bublifuk. Musím říct, že peeling mi voní mnohem více. No a když už máme vše hotovo, stačí zapilovat nehty a nanést váš oblíbený lak na nehty tak, aby byl tam, kde má být. S tím vám pomůžou rozdělovníky, bez kterých se už pár let neobejdu. A teď můžu své ošklivé zelené vyměnit za ty nové krásně jemně oranžové.

Takže, nezapomínejte na své nohy, dopřejte jim minimálně jednou týdně nějakou tu péči a vystavujte je třeba v sandálkách, kterých je teď v obchodech požehnaně a určitě budou vašim opečovávaným nožkám slušet.

Jak se o své nohy staráte vy? Dopřáváte jim péči, nebo na ně zapomínáte?

10 komentářů:

 1. Tak ty jsi naprostý opak mě... Nožky, to je to poslední, čemu věnuji pozornost.. Ale moc dobře vím, že bych to měla změnit, říkají si o to.. Jsou suché a podrážděné... I když to je možná tím, že chodím ráda na boso po pláži. Kdo ví... :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak já doufám, že si na ně vzpomeneš aspoň občas a nějakou tu péči jim věnuješ :-)

   Vymazat
 2. Ty se o své nožky staráš opravdu bezchybně!
  Já jsem na to teda strašný lajdák, už mám několik měsíců rozdělaný krém od Dermacolu na nohy a nohy si namažu tak jednou za 14 dní protože jsem na tohle vážně strašně líná :(

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dej si krém na noční stolek a před spaním po něm sáhni. Mě to hodně pomohlo naučit se mazat nohy pravidelně :-)

   Vymazat
 3. Já nožkám dopřeji taky koupel, taky používám penzu, pak krém a občas taky ta masáž od přítele :). To máme ale hodné muže :D A s oddělovači je lakování jedna báseň

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Co bychom si bez těch mužů počaly :-)

   Vymazat
 4. Joo, tak takovou péči bych si také nechala líbit :D bohužel, na nohy tedy celkem kašlu... jsem ráda, když se dvakrát do měsíce přemůžu, abych si je nalakovala :D ale teď mám v plánu si skočit na pedikůru a dát si nožičky dohromady, protože ze cvičení, běhání a těch vysokých bot je mám pěkně dorasované :(

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak si užij pedikúru, určitě to bude opravdový relax :-)

   Vymazat
 5. Ooo, mám hrozně ráda péči o nohy, chodím si potom jak na obláčku =) Já si dávám pro změnu koupel s mořskou citronovou solí a následně nohy ošetřím "škrabkou" na nohy, peeling z mrtvého moře a nakonec si upravím nehty sadou na mani & pedi =)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mořská citronová sůl? Kde to seženu? :-)

   Vymazat

Děkuji za každý komentář! ♥ Thanks for your comment ♥