sobota 27. prosince 2014

Silvestrovské menu

Blíží se oslavy příchodu nového roku a je až strašidelné, jak rychle to uteklo. Někdo tyhle strojené oslavy rád nemá, ale já to beru jako další možnost vidět se s přáteli a užít si spoustu zábavy. Letos hostíme silvestrovskou oslavu my a já už začínám přemýšlet jaké menu připravím pro naše přátele. V jednom mám jasno. Náš kuchyňský ostrůvek bude sloužit jako rautový stůl a já si chci s celou přípravou vyhrát, a to i přesto, že budu pravděpodobně třicátého prvního prosince v práci.

Nehodlám se během večera o nic starat, takže jídla bude dostatek a bude naservírováno tak, aby si každý bral co lahodí jeho oku a na co má chuť. O to, aby bylo co pít se většinou stará mužská část, takže na mně pak zbývá postarat se o to, aby se u nás přátele cítili dobře a bavili se. O zábavu se letos kromě dobré hudby postará i fotokoutek, který mám v plánu udělat.

Jenže jak už dobře víme, ono dobré jídlo udělá tu největší práci za vás a s plným žaludkem bude každý spokojený. No a protože jsem si při výběru silvestrovského menu vzala na pomoc jako vždy inspiraci na Pinterestu, tak se chci s vámi podělit o to, co mě zaujalo a třeba se nechá inspirovat i někdo z vás. Zaměřila jsem se na mini sendviče, masové koule s dipem, slané závitky, dobroty s guacamole a jiné chuťovky, které budou dobré i za studena. A chybět nesmí ani nějaký ten dezert. Letos se řídím heslem "jednoduše, efektivně a hlavně chutně".

Prožíváte nějak oslavy příchodu roku 2015? A jak to u vás většinou probíhá?
5 komentářů:

 1. To je dobrot, coo :) ať už frozen banana nebo nějaké jednohubky.
  Mrkni na můj blog PinkPomegranate , kde jsem posledním příspěvku shrnula můj Silvestr:)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A že se těch dobrot v našem silvestrovském rautu objevilo hodně :-) A děkuji za pozvání,mrknu.

   Vymazat
 2. já Silvestr a Nový rok ráda slavím v malém okruhu těch nejbližších, protože takové ty obrovské šílené oslavy mi nic neříkají. letos jsme slavili s přáteli u nás v bytě, hráli jsme hry, jedli spoustu jídla a hlavně jsme se dobře bavili :) článek čtu až dnes, takže jsme měli takovou tu klasiku jako chlebíčky, jednohubky či sýrové talíře, ale určitě se inspiruji pro nějakou další příležitost. vypadá to geniálně!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Klasické jednohubky nechyběly ani u nás :-) Pak to vyhrály masové koule, které zmizely ze stolu jako první :-)

   Vymazat
 3. Všetko to vyzerá perfektne :) a skvele sa hodí na hocijakú oslavu. My sme trávili Silvester v znamení chlebíčkov, jednohubiek a podobne. Zopár foto nájdeš aj na mojom blogu :) budem rada, ak si ho pozrieš.

  theVandasdiary

  OdpovědětVymazat

Děkuji za každý komentář! ♥ Thanks for your comment ♥