pondělí 2. února 2015

Monday Morning

Pondělní rána jsou pro mě vždy těžká. Budík posouvám na dvakrát, přetáčím se na polštáři a snažím se zachumlat do peřiny a schovat se před světem. Jenže čas je neúprosný a povinnosti se plnit musí. Nedobrovolně se tedy zvedám a odcházím do koupelny. Po dlouhém čase, kdy se snažím, aby byl ze mě zase člověk, se přesouvám do kuchyně. Čeká na mě hrnek kávy, lahodná snídaně a pak už se jdu probrat na pravidelnou ranní procházku se Stacie.

Pondělní rána bývají těžká, ale existuje pár věcí, které mi je dokáží zpříjemnit. Bio denní olej na obličej Inlight mě po ránu krásně provoní. Tak trochu mě ještě nechává v tom klidovém režimu. Než si vyčistím zuby a zkrotím mou hřívu, tak se do pleti vsákne a připraví ji na další etapu, kterou je samotný makeup. 

Součástí mého zkrášlování, respektive mé přeměny na člověka, bývá paletka očních stínů Makeup Academy. Zemité tóny jsou mé nejoblíbenější a z této paletky využiji každičký až do posledního. Jediné, co mě na stínech mrzí je výdrž, protože po obědě po nich není ani památky a nebo se barva slévá. Takže mé hledání dokonalých očních stínů stále pokračuje.

První únorové pondělí mi také zpříjemňuje červená barva. Lak na nehty New York Color doplňuje krémová hydratační rtěnka Yves Rocher. Celý leden jsem preferovala jemné odstíny laků na nehty a na rtech jsem nosila maximálně balzám nebo lesk na rty. V únoru budu opět trochu odvážnější. V červené rtěnce se cítím skvěle a to teď potřebuji. Únor bude báječný, plný zážitků a červená to ještě více podtrhne.Před odchodem z domu nezapomenu aplikovat oblíbenou vůni. Quelques Notes d´Amour mě očarovala pár týdnů zpátky. S ní se cítím žensky, smyslně a přitom odhodlaně a odvážně. Odpoledne si dopřeji lehký rozprašek pro oživení vůně a pak už se hrdě, alespoň v mysli, poplácám po rameni, protože jsem zvládla ten náročný start po dvou dnech volna. 

Jak to máte s pondělím vy? Patříte do skupiny těch, kteří ho nemají rádi, nebo ho berete jako každý jiný den?

26 komentářů:

 1. Krásný článek. Tento týden jdu až do neděle do práce, takže s tebou soucítím. V pondělky se už od brzkého rána převaluji a vím, že ten budík stejně zazvoní. Takže se to snažím oddalovat jak nejvíc to jde. Já den začínám nivea krémem na obličej, make upem a stejnou paletkou očních stínů, jakou máš ty. Rtěnku volím meruňkovou a nebo krémovou ��

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak ať ti at týdenní šichta utíká :-)

   Vymazat
 2. Moc pěkné fotky Peti a Tvůj styl psaní se mi líbí :) Už si nějak na ty pondělky zvykám, ale vždycky jsem je neměla ráda :D
  Blog by Veru

  OdpovědětVymazat
 3. Pěkné fotky, víš co mě hodně zaujalo? Ta krásná puntíkovaná krabička :D A pak parfém, chci tam někdy zajít a pořádně jejich vůně očichat :) Podle složení mě totiž pár zaujalo

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jani, já čekala jestli se najde někdo koho zaujmou věci v pozadí :-))

   Vymazat
 4. Momentálně jsem na mateřské, takže mám víkend pořád:-) Ale když jsem chodila do práce, tak jsem pondělky prostě nesnášela.

  OdpovědětVymazat
 5. Moc hezky napsané :) Pondělky jsou pro mě snesitelnější, co chodím na VŠ, jinak jsem je taky nesnášela. Škoda té výdrže paletky, odstíny jsou to krásné :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jo, vysoká škola, to byl jiný režim. Takový pohodový :)

   Vymazat
 6. To jsi, Peti, moc pěkně napsala ;-) a krásně vystihla. Já beru pondělí jako každý jiný den, což je způsobeno hlavně tím, že mám pracovní dobu nepravidelnou a často i přes víkend. Ta vůně mě zaujala a půjdu si ji očuchat. Já jsem měla zase leden coby barevný měsíc a nyní mám rudou na nehtech, takže asi i únor bude, kdo ví :D bára.kára blog

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Báro, tak teď přemýšlím co by pro mě bylo horší, jestli mít pořád těžké pondělní rána, nebo práci o víkendu :-)

   Vymazat
 7. Mám hrozně ráda kombinaci rty - nehty v červené. Ta nikdy nezklame :)
  makeup-challenges.blogspot.com

  OdpovědětVymazat
 8. Olejíček od Inlight mám taky, pozoruješ nějaké zlepšení-jak dlouho ho máš? :) Já měsíc a nic moc.. pupínky se mi dělají pořád -jakoby reakce na to ale snad ne, nechci:D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Eve, mě pupínky taky nevymizely. Jenže jsem krátce po začátku používání kosmetiky Inlight vysadila antikoncepci, tak nevím, jestli to není třeba tím. Každopádně zlepšení vidím, hlavně když Inlight vyměním za něco jiného, vidím zhoršení. Protože ale používám tři produkty této značky, tak nevím, který se o to zasluhuje nejvíc, co tak pocituji, řekla bych ale, že olejíček bude mít nejmenší zásluhu.

   Vymazat
 9. pondělky mi v podstatě ani tolik nevadí, nejhůře se mi vstává v pátek :D moc mě zaujala značka Inlight - brouzdám teď po jejich stránkách a nejradši bych tam nechala všechny moje peníze :))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Je dost drahá, nejdřív doporučuji zkusit vzorečky, jestli se ti investice vyplatí ;-)

   Vymazat
 10. Krásný článek, fotky a i mimochodem vzhled blogu! :))
  Stala jsme se bez váhání pravidelnou čtenářkou...

  bookofallpossible.blogspot.cz
  *M*

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Krásný komentář, který potěšil. Moc děkuji!

   Vymazat
 11. Já musím říct, že na pondělí zase nic tak špatného nevidím :)) Ono to zase není tak zlý.. to mi přijde, že já jsem třeba dobře naladěna a pak přijdu do práce a tam se každý druhý tak tváří " no jooooooooo, ono je pondělíííí"... nevím.. je to o tom, jak je to v hlavě.. ;)

  A jinak se vstáváním mám problém KAŽDÉ ráno, ať je jakýkoliv den v týdnu :)) to nejraději se schoulím k manželovi pod bok a chrním :DD takže kolikrát ráno máme fakt sprint, žádná pohoda :DD

  Sororessa
  A.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Když to pondělí ve mě právě evokuje, že budu muset vstávat pět dní a já to vstávání tak nerada :-)
   A to s manželem mě pobavilo :-))

   Vymazat
 12. Jo, a jinak doporučuju vyzkoušet Color Tatoo jako bázi pod stíny.. Mám i tuhle MUA paletku a všechny stíny mi fakt vydrží celý den!!

  Sororessa
  A.

  OdpovědětVymazat

Děkuji za každý komentář! ♥ Thanks for your comment ♥