středa 6. ledna 2016

Jaký bude rok 2016?

Sedím si tak zabalená v dece, v ruce držím horkou kávu a za okny poletují sněhové vločky. Když se do nich zadívám, úplně mě pohltí. V očích se mi rozsvítí malá jiskra a já se přenesu o několik let zpátky. Do doby, kdy sníh poletoval vzduchem od pozdního podzimu do brzkého jara a já nadšením skákala, mávala rukama a pak jsem plakala, že mě zebou prsty. Věděla jsem, že za okny stojí někdo, kdo mi je pofouká, zahřeje, vlídně se na mě usměje a přitom se šibalsky a škodolibě lehce uculí, že jsem hloupé dítě, které si pořád sundávalo rukavice, jenom aby pozorovalo, jak ony vločky tají na mé kůži. 


Při této myšlence se do deky schoulím o něco víc a uculím se s vědomím, že i teď bych natáhla holou ruku a pozorovala, jak sníh taje a nechala ho, aby mě štípal do kůže. A nebo bych si ráda otevřela knížku Děti z Bullerbynu od Astrid Lindgrenové, kterou jsem jako dítě milovala. Tak mě napadá, že bych si ji měla pořídit do své knihovny, abych ji měla kdykoli k dispozici.Avšak rozum a mráz mě nutí zůstat v teple domova a absence Bullerbynského dobrodružství v mé knihovně mě tak trochu nutí, abych si zvolila jinou činnost. A tak beru do ruky svůj nový diář, začínám hodnotit uplynulých dvanáct měsíců a uspořádávám si své myšlenky a představy o tom, jaký byl měl být letošní rok a vše si zapisuji na ony stránky, které mi to budou následující týdny připomínat.


Již několik let si nedávám klasická předsevzetí, ale spíše takové cíle, které mě posunou dál a budou mě dělat šťastnější a spokojenější. A věřte, ono to vážně funguje! Minulý rok jsem si slíbila, že si budu více užívat a budu uspokojovat svého cestovatelského ducha. I letos si hodlám užívat všech maličkostí a užívat si je plnými doušky. A pokud to bude při tom cestování, nebude to vůbec špatné. Abych si občas pročistila hlavu, rozhodla jsem se obohatit svůj aktivní život. Vedle běhání a bodytecu si občas protáhnu své tělo i u jiného sportu. Zvolili jsme si prozatím badminton, kdy budeme trávit s přítelem společný čas a já si naordinovala ranní procházky se Stacie, a to za každého počasí. Řeknu vám, že mráz, který vládne po ránu je tak vlezlý, že se musíme přemlouvat vzájemně, abychom vůbec překročily práh domu. Ale ten pocit během chůze a po návratu domů je báječný.


A tak jsem zvědavá, jak se mi mé cíle podaří plnit. Navíc si chci každý měsíc stanovit nějaký menší, krátkodobý, který mě posune k těm větším, které již ve své hlavě mám ale netroufám se je ještě vyslovit nahlas.


Uvidíme, jaký bude ten rok 2016 a já udělám vše pro to, aby byl báječný.

Dáváte si na začátku roku nějaký cíl, kterého byste chtěli dosáhnout?

20 komentářů:

 1. Letos jsem si vyjímečně pár předsevzetí dala, vybrala jsem samé splnitelné. O víkendu jedeme na chalupu a tam si užiju sníh v tvém stylu

  OdpovědětVymazat
 2. Ahoj, máš veľmi pekný blog, nechápem, že som ho objavila až teraz... Predsavzatia si nedávam, ale svoj život určite ku koncu/začiatku roka prehodnocujem viac ako obvykle:)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahoj, děkuji moc za milý komentář. On ten přelom má asi na každého trochu vliv :-)

   Vymazat
 3. Osobne si predsavzatia dávam aj počas roka ale málo kedy ich plním... Nový rok je pre mňa dôvod na oslavu ale starý rok nehodnotím :)
  Another.day.with.Hana

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak ti přeji, aby se ti jich tento rok podařilo splnit co nejvíce ;-)

   Vymazat
 4. Ja si predsevzeti nedavam, ale mam v planu opet hodne cestovat, uz se tesim na jaro az zas nekam vyrazime. A mas nadherny hrnek :)
  Beauty of pink / Knižní regál

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji za pochvalu hrnečku. A přeji ti, aby jsi cestovala opravdu ve velkém. Nezapomeň se pak pochlubit, kam ses vydala :-)

   Vymazat
 5. Radši už ne.. nebo dala jsem si předsevzetí, ale ve své hlavě a dál to radši vůbec nešířím, protože se bojím, že se toho sama leknu :D

  A.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A teď bych to chtěla vědět ještě víc, co to je :-D

   Vymazat
 6. Na začátku roku si žádná předsevzetí nedávám, protože je stejně pak nedodržím.. :)
  HAUTE BASICS

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak ti aspoň přeji, aby byl ten rok vydařený ;-)

   Vymazat
 7. Já už si druhým rokem žádné předsevzetí nedávám. Stanovuji si cíle, abych se měla na co těšit, případně čím být motivována. Nejvíc se taky těším, že dostanu novou dovolenou a budu moct někam vycestovat :)
  Meet My Lovely World

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak potom dej vedět, kam ses vydala :-)

   Vymazat
 8. Nádherný článek Peti, úplně mě rozněžnělo tvé psaní. Navíc jsem i já dostala chuť si pořídit své oblíbené knížky z dětství, Děti z Bullerbynu byla první knížka, kterou jsem jako malá přečetla a dodnes na ni s láskou vzpomínám. Vážně moc pěkný článek doplněný krásnými fotkami. :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji za krásný komentář. Byla jsem plná emocí, když jsem článek psala :-)

   Vymazat
 9. s těmi menšími cíly to není vůbec špatný nápad :) hodně často si totiž stanovuji takové cíle, které mě hodně brzy demotivují, takže by toto mohla být fajn cesta. já bych chtěla úspěšně zvládnout třetí ročník vysoké školy a být více aktivní, to by mi prozatím ke spokojenosti stačilo :))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. přeji ti hodně štěstí se školou. A určitě zkus splňovat menší cíle, které tě pak k těm větším dovedou ;-)

   Vymazat

Děkuji za každý komentář! ♥ Thanks for your comment ♥