čtvrtek 3. listopadu 2016

Z knížního koutku | Lahodně s Ellou

Vegetariánství, veganství, raw strava - v poslední době se nejen s těmito pojmy roztrhl pytel a staly se životním stylem mnoha lidí. Já sama se k žádnému nepřikláním. Přesto si však občas ráda prolistuji kuchařky, které jsou na některé z témat zaměřené. Při té poslední, která byla čistě na téma raw strava a kterou jsem si půjčila u kamarádky, jsem objevila skvělý recept na kokosové mléko. Těch receptů tam bylo více a já už uvažovala o koupi, ale jak se znám, knížku bych uložila na poličku vedle dalších kuchařek a vzpomněla bych si na ni jednou za rok.

To u knížky Lahodně s Ellou, kterou mi nedávno zaslalo internetové knihkupectví MegaKnihy, to bude jiné, vím to. Je nádherně zpracovaná, recepty jsou jednoduché a navíc ji napsala britská blogerka, čímž mi je ta kniha tak nějak víc sympatická. Její blog Deliciously Ella občas navštívím a tajně si přeji, aby mě pozvala na návštěvu k sobě do kuchyně a něco skvělého mi připravila

Kniha je plná receptů na zdravá jídla a tyto recepty jsou doprovázeny vyprávěním a postřehy, takže je celá knížka krásně čtivá. Líbí se mi, že recepty jsou přehledné a už na první pohled neodrazují dlouhým postupem. Kdo by chtěl stát v kuchyni hodiny, když je čas tak drahý. Myslím, že Ella přistupovala k sestavování receptů úplně stejně, hlavně nic náročného, a to se mi zamlouvá. Hned během prvního listování bylo několik stran, které zaujaly mou pozornost více, než ty ostatní. V první řadě to byla fotka se psem, jak jinak, když mám doma Stacie, hned za ní následoval salát s pečenou dýní, olivami a rukolou a recept na který se těším, ale mám z něj tak trochu strach, je batátové brownies.

Lidem jako je ona fandím a ráda bych do budoucna ke svým kuchařkám přidala i její další knihy Lahodně s Ellou každý den a Lahodně s Ellou a přáteli.

Kdo vlastní některou z kuchařek a jak se vám líbí?
Vyzkoušeli jste už některé recepty a máte nějaký oblíbený?
 

9 komentářů:

 1. Zrovna před týdnem jsem dostala Lahodně s Ellou každý den. Sama bych si knihu nekoupila, protože recepty jsou na mě až moc zdravé a navíc podle kuchařek nevařím, nicméně jsem ráda, že ji mám :) Inspirace se hodí a něco mě láká natolik, že se překonám a opravdu budu postupovat podle receptu :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já bych si sama knihu asi taky nekoupila, ale když jsem měla tu možnost, využila jsem ji, protože jsem na ni byla moc zvědavá :-) A teď jsem ráda, že ji mám.

   Vymazat
 2. Já nemám ještě žádnou, ale chci si koupit Lahodně s Ellou každý den :). Jinak už celkem dlouho sleduju její blog a moc jí fandím!
  BeautyOfLife blog

  OdpovědětVymazat
 3. já zdravé stravě fandím, sama bych ráda vařila více, bohužel ještě se sama neživím a u nás doma vařit, znamená buď zaplat si to zdravý sama a nebo to zaplatíme, ale jez to celý týden sama :D


  Somethingbykate

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A co zkusit prosadit alespoň trochu něčeho zdravého pro celou rodinu? Vím, že tyhle kompromisy bývají někdy těžké. Já se sice již sama živím, ale tím, že vařím i pro přítele, musím to taky nějak šikovně nakombinovat, takže chápu, že ne vždy to jde :-)

   Vymazat
 4. Ráda jím zdravě :) Je pravda, že rozhodně ne vždy, ale ráda zkouším nové a zdravé věci :)


  BLOG: Kosmetická taštička

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Taky miluji svíčkovou nebo kachnu s knedlíky, ale myslím, že zařazování zdravých jídel je fajn. Člověk to na sobě hned cítí, je mu tak nějak lépe.

   Vymazat
 5. Já mám obě, koupila jsem je hlavně kvůli designu :D ( jako polygraf jsem na vzhled knížek strašně ujetá). V kuchyni se moc často nepohybuju, protože jsem totální vařící antitalent, ale doufám, že se jednou dokopu. Zajímavých receptů je tam až až :)

  OdpovědětVymazat

Děkuji za každý komentář! ♥ Thanks for your comment ♥