úterý 31. ledna 2017

Jedna sezóna střídá druhou

První měsíc tohoto roku utekl jako voda. Jako by to bylo včera, co jsem si malovala pastelkami zachumlaná pod dekou a čekala jsem na tu chvíli, kdy nastane ten pravý čas otevřít šampaňské, které se zatím chladilo na terase. Oslavy nového roku byly poklidné a bylo to asi poprvé, co jsem nějaký ten pomyslný mezník vůbec nevnímala.

O to lepší bylo právě prvních jedenatřicet dní. Skořicové dobroty, horký čaj a káva byly vystřídány procházkami v mrazivých dnech, stavěním sněhuláků, bobováním na igelitu a hodinami strávenými horkou koupelí. Uplynulý měsíc jsme si náramně užili, a to hlavně díky maličkostem, které jsou v dnešní uspěchané době občas opomíjené.


Za poslední týdny mi nepřišlo nic hezčího, než když jsem viděla, jak se mí blízcí smějí od srdce, jak má Stacie upřímnou radost z toho, že s ní dovádíme ve sněhu a do paměti se mi vryje i vzpomínka na to, jak mi táta šibalsky zatajoval, že jeho oblíbená káva je už načatá a jak jsme se vzájemně smáli, když jsme si byli jisti, že si bereme tvarohový koláč a po prvním kousnutí na nás vykoukl mák. Oba jsme ho tenkrát statečně dojedli.

Tyhle okamžiky jsou prostě k nezaplacení.

Sezónu zmrzlých větviček, zasněžených šišek a jehličí však pomalu ale jistě střídá sezóna plná tulipánů, prvních jarních cibulek a my už začínáme pomalu plánovat výlety, na kterých bychom teď skončili jako ti zmrzlí sněhuláci. Taky se neskutečně těšíme na to, až si budeme moci dát první kávu na terase.


A víte, na co se taky těším? Až bude trochu více toho denního světla a budu moci oprášit své běžecké boty, které budou chtít brzy vyměnit. Zatím čerpám inspiraci na nové trasy, přemýšlím nad svými běžeckými cíli a pořád vymýšlím, jak si je co nejlépe zaznamenávat. Takže pokud máte nějaký tip nebo osvědčenou metodu na to, jak si monitorovat svůj běžecký pokrok, tam sem s ním.

A taky mi můžete napsat, jaký byl váš leden a na co se těšíte, že vám přinese nejkratší měsíc v roce.

Co myslíte, jaký bude váš únor?

12 komentářů:

 1. krásny článok, hlavne tie fotky. Ja veľmi dúfam, že sa nám další mesiac aspon trocha oteplí a konečne prestane snežiť :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji mockrát. Mě ten sníh nevadí, tedy pokud ho neleží hromada na cestách a chodnících, kde to je docela často o balancu. Člověk aby si pořídil sněžnice a nebo psí spřežení :-)

   Vymazat
 2. Umíš pěkně psát. Líbí se mi jak skládáš věty a ta slova, fakt moc hezky se to čte. Pro mě je leden jedním z nejhorších měsíců. Nemám ráda zimu a to se poté odráží i na mé náladě. Mám ale ráda ty pěkné večery s rodiči a bráchou. Miluji teplé voňavé koupele a čaje s kávou, můj vyhřátý pokoj. Já se opravdu těším až se oteplí a budu moci začít zase s běháním. Já běhám tam kam mě napadne a kam se chci podívat ale mám své oblíbené trasy. Už se na to těším. Běhání mi dodává energii a dobrou náladu, kupodivu i větší chuť k učení.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hrozně moc děkuji za krásný komentář. Taky se těším, až se oteplí, ale musíme si říkat, že teď je skvělé třeba právě to, že si můžeme dát voňavou koupel ;-)

   Vymazat
 3. krásne fotky a super článok, zima je super ale už by mohlo byť leto, haha :) http://lifebyvan.blogspot.com

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Léto by bylo fajn, ale já doufám, že zase nebudou tropické teploty. Ty já moc nemusím :-)

   Vymazat
 4. Môj január stal za prd. Dostala som výpoveď, nedarilo sa mi v škole a úprimne nič mi nešlo. Takže verím, že sa mi februárový mesiac bude páčit oveľa oveľa viac. Zatiaľ február inak vychádzal dobre a vyzerá veľmi pekne :) tak snáď sa mi podarí spraviť poslednú skúšku a budem najšťastnejší

  Zapoj sa do mojej valentínskej súťaže o krásnu vôňu

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kataríno, leden je za námi a já doufám, že ty další měsíce ti přinesou už je to dobré. Ono každý konec je příležitost pro nový, lepší začátek ;-) Hodně štěstí.

   Vymazat
 5. Já už teď vím, že pro mě únor je a bude hektický :)) Hodně plánů a hodně doufání, že to všechno vyjde :)

  Už se strááášně těším, až budu po šesté odcházet z práce a bude SVĚTLO!! Stejně jako ty se těším, až se proběhnu a nebudu dýchat studený vzduch.. atd atd.. ;))


  A.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ať se ti plány vydaří. Ono někdy hektický program bývá často skvělý, protože přines spoustu úžasných věcí.

   Vymazat
 6. Poetika jak od Karla H. Machy a pravopis des bes: Skořicové dobroty, horký čaj a káva byli / BYLY vystřídány procházkami v mrazivých dnech, stavěním sněhuláků, bobováním na igelitu a hodinami strávených / STRAVENYMI horkou koupelí.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Koukám, že ani programy na kontrolu gramatiky neumí odhalit vše. Bude opraveno. Škoda, že nevím komu poděkovat ;-)

   Vymazat

Děkuji za každý komentář! ♥ Thanks for your comment ♥