středa 25. ledna 2017

Šálek kávy

Náš vztah trvá už téměř tři měsíce. Skoro stovka dní a všechny byly úžasné. Ani nevím, zda si ty společné chvíle užívám nejvíce po ránu, u víkendového koláče anebo po práci, kdy potřebuji na chvilku vypnout. Každý ten okamžik je skvělý.

Náš kávovar, který máme od zastoupení značky Datart, si užíváme doma snad ještě více než ze začátku. Vyladili jsme poměr kávy a horkého mléka, přišli jsme na to, jak si dopřát velkou a silnou kávu a objevovat nové druhy zrnkové kávy nás neskutečně baví. Kávu Lavazza jsem vyřadila hned na začátku, protože ji máme v práci a chtěla jsem něco jiného. Docela nám zachutnala pražená zrnková káva Tesco Crema a oblíbili jsme si Dallmayr Espresso Monaco. Na své testování čeká zrnková káva Nero a značka Naber Kaffee,  kterou nám nadělila sestra pod stromeček.

Jsem ráda, že se s přítelem chuťově shodujeme a nehádáme se tak o to, jaká káva bude náš kávovar obývat.


Aby to popíjení kávy bylo veselejší, koupila jsem nám úžasné hrníčky, které jsem před nějakou dobou objevila v Lidlu. Jsou naprosto dokonalé nejen designem, ale také udrží nápoj dlouho teplý, a přitom nejsou na dotek horké. Zamilovala jsem si je na první pohled.

A když si můžu svůj šálek kávy vychutnat u stolu s čerstvými květinami, je to hned příjemnější. Jak už o mně víte, miluji květiny ve váze a už se těším, až si budu moci utrhnout první kvetoucí větvičky a doplnit je tulipány. Zatím si musím vystačit s kupovanými kyticemi.

Chvilka k nezaplacení je také ta, kdy si můžu kávu vychutnat s dobrou knihou v ruce. Momentálně čtu Saturnina, jehož výtisk je přes šedesát let starý. Nevím, kde k takovému pokladu má kolegyně, která mi ho půjčila, přišla, ale má to své kouzlo, číst klasiku, a ještě takový kousek, který už něco prožil. Můžu si jen domýšlet, kdo všechno tuto knihu během tolika let držel v ruce.


Každý šálek kávy si snažím užít a vychutnat. A přiznám se, že i v práci si během pití kávy uliji minutku jen pro sebe. Ono totiž i během těch šedesáti vteřin, kdy se soustředíte jen na sebe, vás může napadnout spousta věcí, skvěle si odpočinete a naberete energii pro další aktivity.

Milovníci kávy, máte nějakou oblíbenou značku, kterou bychom měli doma určitě ochutnat?

11 komentářů:

 1. Takové chvilky mám také moc ráda, a je jedno kdy jsou ! :)

  LenaČerge

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jo, tyhle chvilky jsou k nezaplacení :-)

   Vymazat
 2. Určitě souhlasím s kávou dallmayr. Další lahůdkou je káva Janus. Od sousedů ze Slovenska. A v létě jsem si dopravala každý týden jinou z prodejny kávy v Opavě.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Káva Janus je pro mě novinky, mrknu na to. Děkuji za tip.

   Vymazat
 3. Miluji tahle chvilky. Snažím se každý den abych měla chvíli klidu a dala si kávu nebo čajík s medem. Já nemám doma kávovar takže ti nedoporučím nic co by jsi využila. Nejlepší káva je tak, čerstvě namletá a tak pokud mám možnost v Oxalisu si ji nechám namlet.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přesně jak píšeš, čerstvě namletá káva je nejlepší. Proto jsme si také přáli kávovar na zrnkovou kávu :-)

   Vymazat
 4. Nádherné hrnečky, tohle miluju :33

  http://milujmese.blogspot.cz/

  OdpovědětVymazat
 5. Mňam, mňam, prosím poslat jeden šálek této skvěle vypadající kávy na dálku :-D. Jinak jako vždy skvělý oddychový příspěvek, jsem ráda Peti, že jsi stále jeden z blogů, na který se již několik let s oblibou vracím. Jen tak dál ♥.
  Ennepenne.cz

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vendul, posílám ti šálek kávu a nějaký dobrý zákusek k tomu ;-) A děkuji hrozně moc za to, že se ke mně na blog ráda vracíš!

   Vymazat
 6. Mou nejoblíbenější pražírnou je Amáres z Poděbrad, mají i e-shop. Další z milovaných je liberecká Nordbeans a v Praze pro mě vládne Doubleshot.
  České pražírny mají něco do sebe. :)

  Červená V.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji, Verčo, za tipy na pražírny. Určitě se na ně podívám.

   Vymazat

Děkuji za každý komentář! ♥ Thanks for your comment ♥