Letní osvěžení

by - července 27, 2012

Protože se venku pět ozývá léto v plné síle a v obchodech jdou ceny melounu dolů, měli bychom toho všichni pořádně využít. A proč nevymyslet něco originálnějšího než si meloun vychladit a nakrájet?
Já osobně jsem si zamilovala na dovolené na Mallorce sangrii, což je nápoj z vína se spoustou čerstvého ovoce a ledu. A když si chci tuhle chuť alespoň trochu připomenout, tak si doma udělám tento osvěžující nápoj.Budete na něj potřebovat 0,5 - 1 l červeného vína, 3 hrsti nakrájeného melounu na kousky, 1 banán nakrájený na kolečka, 2 lžíce cukru a led. Do džbánku dáte meloun, banán, zalijete do půlky vínem, přidáte cukr a promícháte. Pak džbánek vínem dolijete a opět opatrně promícháte. Tuhle dobrotu necháte alespoň 12 hodin odležet v lednici, aby se ovoce nasáklo vínem a pak už si jej stačí nalít do skleničky s ledem a vychutnat si to pravé letní osvěžení.
A protože to obsahuje alkohol, tak osobám mladším 18 let nenalévat ;-)A co je na tomto nápoji ještě skvělé? Můžete si jej dělat během celého roku a přidávat si ovoce dle aktuální sezóny a vaší chuti.

Mějte prima den
Petra

You May Also Like

0 komentářů

Instagram

© 2017 Just be yourself | All rights reserved.