neděle 30. srpna 2015

Avène | Zklidňující hydratační maska

Znáte ten pocit, když je vaše pleť citlivá, napnutá a snaží se vám dát najevo, že ji něco chybí? Nejen v těchto horkých dnech to bývá často hydratace, po které pleť volá.  Proto je dobré mít doma hydratační krém, sérum a nebo masku. Prostě cokoli, čím vaší pleti ulevíte a dáte ji pořádnou dávku toho, co potřebuje.

Díky další výzvě přes portál blogerky.cz jsem měla možnost otestovat zklidňující hydratační masku Avène, která si mě získala na první seznámení svou vůní, která je jemná, nevtíravá a příjemná. Na mou první reakci se můžete podívat ve videu, kde jsem si balíček rozbalovala (klik). Do ruky se mi dostalo 50ml balení, které v sobě ukrývá docela hutnou ale přitom nadýchanou masku, která se krásně nanáší, jako krém.

Já osobně jsem spíše milovník masek, které zasychají a následně umyjí nebo sloupnou, protože mám pocit, že se opravdu s pletí něco děje. Jenže u hydratace si naopak říkám, že je vlastně fajn, že si pleť vstřebá to, co potřebuje. Vy pak po přibližně 15 minutovém působení pouze setřete z obličeje zbytky masky. Po prvním použití toho moc nebylo, protože si pleť přivlastnila téměř celé množství, které jsem na ni nanesla. A že ho bylo požehnaně.

Musím říct, že jsem byla ze začátku skeptická, co se těchto hydratačních masek týče, protože přeci jen mám smíšenou pleť, která se dost mastí a myslela jsem si, že si tím akorát ublížím. Jenže mi analýza pleti potvrdila, že moje pleť po hydrataci doslova volá a je vlastně nutnost a potřeba hydratovat každý typ pleti. Teď už jsem hrdou majitelkou několika hydratačních produktů a jsem ráda, že i tato maska mezi ně patří. Je totiž příjemná, pleť opravdu uklidňuje a lehce zmizí i začervenání způsobené nějakým podrážděním. Myslím, že nebude dlouho trvat a masku doberu, protože ji používám alespoň jednou týdně a nanáším silnější vrstvu. 

Tohle je moje první zkušenost se značkou Avène a musím říct, že mě tato kosmetika zaujala a nebudu se do budoucna bránit tomu, vyzkoušet i něco jiného. Taková termální voda nebo mozaikový pudr, to by nemuselo být vůbec špatné.


Znáte tuhle značku? Používáte hydratační masky?

10 komentářů:

 1. Značky znám, ale zatím jsem neměla možnost ji vyzkoušet. Mám zálusk na jejich termální vodu :)

  August Favourites

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Peggie, jestli budeš mít tu vodu dřív jak já, dej vědět jaká je. :-)

   Vymazat
 2. Z téhle výzvy už jsem četla pár recenzi a všechny byly také kladné, chtěla jsem masku taky vyzkoušet, ale bohužel mě nevybraly, ale určitě ji chci někdy vyzkoušet mám stejný typ pleti, je mastná a problematická. Jinak musím pochválit video, moc mě tyto rozbalovací videa baví a těším se na další!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Deni, mrzí mě, že tě nevybrali. Třeba to vyjde příště. ;-) Jinak děkuji za pochvalu videa!

   Vymazat
 3. Já ji kdysi měla a bohužel mě příliš nevyhovovala. Celkově hydratační masky většinou nejsou to, co vyhledávám a u většiny nepozdám žádný rozdíl před/po :(. V poslední době jsem si ale moc oblíbila masku od The Body Shopu, tu pro smíšenou pleť.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já se musím přiznat, že jsem na pleť od The Body Shop ještě nic neměla, ale děkuji za tip na masku.
   Jinak, to že ti maska nesedla, ono je to hodně individuální a třeba masky nejsou pro tebe to pravé ořechové. Pak bych sáhla po hydratačním séru nebo krému.

   Vymazat
 4. Taky jsem ji vyzkoušela díky výzvě a taky je to moje první zkušenost s Avéne a musím říct, že pozitivní :)

  OdpovědětVymazat
 5. Značku znám, ale ještě jsem od ní nic nevyzkoušela, každopádně to vypadá lákavě:)
  verranda.blogspot.cz

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Verčo, mě tato značka taky hodně dlouho lákala, takže se nedivím, že to vypadá lákavě :-)

   Vymazat

Děkuji za každý komentář! ♥ Thanks for your comment ♥