pátek 28. srpna 2015

kam na snídani | The Farm

U nás doma milujeme snídaně a těšíme se na každý volný den, kdy si je můžeme užít pěkně dlouhé, vymazlené a se vší parádou, která k tomu podle nás patří. Ty slané mám na starost já a o ty sladké se vždycky zaslouží přítel. Tak nějak mu ty palačinky jdou lépe než mně. Někdy se ovšem ráno probudíme s pocitem, že se ani jednomu z nás nechce a že bychom si raději nechali vše naservírovat. V tomhle okamžiku už jen stačí, abychom se donutili vstát z postele a vybrali si místo, kam se vydáme.

Několikrát do roka jsme v Praze projížděli ulicí, kde mě zaujala malá restaurace, která na mě působila útulně už jen díky dekoracím, které se nacházely před vchodem a které byly vidět z ulice skrz velká okna. Víte, co mě zaujalo jako první? Můj oblíbený bílý skleník z IKEA a polštářky. V tu chvíli jsem prohlásila, že se sem jednoho dne vydáme na snídani. Když nastal den D, ani jeden z nás netušil, jak se to místo jmenuje. Začali jsme proto na mapě projíždět onu trasu, během které jsme kolem restaurace jeli, a vylučovací metodou jsme skončili u The Farm. Ještě že má můj přítel lepší orientační smysl než já, jinak bychom naše místo hledali dodnes.


The Farm je malá restaurace a kavárna v jednom, kde si můžete po celý den dopřát brunch, lahodné zákusky, freshe, výbornou kávu či domácí limonády. Při příchodu na vás dolehne atmosféra venkova a při pohledu na nabídku jídel si budete představovat, že jste u babičky. Pokud se chystáte jen na kávu, doporučuji uvelebit se v jednom z křesílek přímo u okna. Budete se tam cítit jako doma.

Naše první návštěva nezačala příliš dobře. Musím říct, že jsme docela dlouho čekali na obsluhu a uběhla téměř hodina, než jsme si mohli pustit do své snídaně. To je však jediné, co bych místu vytkla. Když se zakousnete do club sandwiche se slaninou, sýrem, vajíčkem, kuřecím masem a salátem, pak na všechno zapomenete a necháte se jen unášet tou lahodnou chutí. Tohle bych si nechala líbit každý den. Přítel si naopak vychutnával nadýchaná míchaná vajíčka s bylinkami. Pro osvěžení nesměl chybět pomerančový fresh, melounová limonáda a ke kávě jsme si dali panna cottu.


Jistě vím, že se sem ještě někdy vrátíme, protože jsem si vybrala několik dalších pokrmů, které musím ochutnat. Jen doufám, že budeme mít příště štěstí a nenarazíme opět na vlnu nových hostů, která způsobila ono dlouhé čekání. 

Znáte tuhle kavárnu? Jestli ano, co byste příště doporučili ochutnat?
A chodíte občas někam na snídaně? 

Další recenze na The Farm si můžete přečíst na zomato.
The Farm Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

12 komentářů:

 1. Děkuju za tip! Vypadá to na parádní místo! :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Bylo to tam příjemné. Takové domácí.

   Vymazat
 2. Vkus máme úplně stejný, Peti. Já mám tyto stylové, a na první pohled velmi pohodlné kavárny moc ráda. Dýchá na mě v takovém prostředí klid, čistota a harmonie. Jinak Tě obdivuju, že jsi tam skoro hodinu čekala, máš výdrž. Já bych se asi po 15 minutách zvedla, protože tenhle nešvar nerada toleruji. Zní to možná trochu tvrdě, ale právě přístup k zákazníkovi a obsluha dělá celkový dojem z daného podniku. Alespoň u mě :).
  Na druhou stranu jídlo vypadá skvěle, takže věřím, že ti to čekání vynahradilo :)
  http://chicadriana.blogspot.co.at/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Adri, on přítel měl trošku na mále a málem odešel, ale přeci jen jsem ho přemluvila už jen pro to, že jsem tady toužila tu snídani ochutnat opravdu hodně dlouho :-)

   Vymazat
 3. Miluju tyhle články s tipama na skvělé kavárny :) Tahle vypadá báječně a určitě si tam někdy zajdu, akorát můj "go to list" (kavárenský) je díky všem blogům tak dlouhý, že vůbec nevím, kdy to bude :D:)
  One blondie life

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Anet, tak já doufám, že ti brzy udělám radost dalším článkem s dobrým tipem :-)

   Vymazat
 4. Nejsem vůbec snídaňový typ a snídaně v kavárně mi moc neříká. Ale tenhle podnik vypadá moc pěkně a možná se tam někdy vydám, alespoň na kafe :) Ačkoli, hodinu bych určitě nečekala a s těžkým srdcem bych odešla.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Musím říct, že to čekání mi taky vadilo a po půl hodině jsem se musela i já sama přemlouvat, abych zůstala. Ale to místo jsem měla na seznamu přání už tak dlouho a navíc to úsilovné pátrání, to mě prostě přesvědčilo, abych vydržela :-)

   Vymazat
 5. Krásné a stylové místečko! Mě by delší čekání asi také odradilo, ale třeba tam bylo opravdu hodně lidí a na kvalitní jídlo se počkat vyplatí :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Lidí tam bylo opravdu dost, dokonce ne všichni co přišli našli místo k sezení. Musím říct, že i dost lidí to čekání vzdalo, ale já jsem ráda, že jsme vydrželi, protože ta snídaně byla výborná :-)

   Vymazat
 6. Vypadá to tam krásně a moc ti to slušelo =)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji drahá. Někdy se tam vydáme spolu.

   Vymazat

Děkuji za každý komentář! ♥ Thanks for your comment ♥