pondělí 3. srpna 2015

U horského jezera

Víte co je na focení v Rakousku nejlepší? Nepotřebujete žádné extra nastavení foťáku, filtry a ani příliš zkušeností. Ona je totiž tamní příroda tak fotogenická, že to jde skoro samo. Stačí zapnout foťák, najít si objekt a zmáčknout spoušť. 

Je pravda, že mi ze všech těch odstínů zelené šla hlava trochu kolem a měla jsem chuť na něco barevného a třeba i modrého. A tak jsme se druhý den našeho pobytu vydali k jezeru Altaussee, které mi tu malou změnu nabídlo. Všude kolem to krásně kvetlo a naskytl se nám až kýčovitý pohled, kterého jsem se nemohla nabažit. Za kvetoucími truhlíky se rozprostírala vodní plocha lemovaná vysokými horami a na břehu si lebedil snad nejromantičtější horský hotel, co jsem kdy viděla. Prostě nádhera.


Teplota vody už pro mě tak nádherná nebyla, ale i přesto jsem se odhodlala smočit nohy, abych mohla vyprávět o tom, že jsem byla v tom úžasně průzračném horském jezeře. Pozorovali jsme plovoucí kačeny, páry na lodičkách a sami jsme čerpali energii z toho kouzelného místa.

Celý den jsme završili poklidným grilováním v penzionu Landhaus, kde jsme byli ubytovaní. Naše chuťové buňky si libovali, protože jsme podávali grilovanou zeleninu, houby portobello a klobásky, bez kterých by se pobyt v Rakousku neobešel. S přibývajícím časem se popíjelo a k zakousnutí nechyběly třeba vybrané sýry.


I z druhého dne je vlog (KLIK), který atmosféru našeho výletu zachytil snad ještě mnohem lépe, než samotné fotografie. A už teď vám můžu slíbit, že poslední díl našeho rakouského dobrodružství bude stát za to a určitě byste si na něj měli počkat.

Ochutnáváte na dovolené místní speciality?

10 komentářů:

 1. Skvělé fotky, vypadá to tam krásně :)
  http://style-and-smile15.blogspot.co.uk/

  OdpovědětVymazat
 2. to je taková nádhera... já jsem nikdy v Rakousku nebyla, jen ve Vídni, tak snad se tam někdy dostanu. je to fakt kouzelné :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Natálko, přeji ti aby ses tam podívala a ne jen jednou. Je tam opravdu co objevovat a stojí to za to.

   Vymazat
 3. To prostredie a tá príroda ... neuveriteľné! :)

  http://lamodaeanarchia.blogspot.sk/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Rakousko tohle umí, doslova s přírodou čaruje.

   Vymazat
 4. Nááádhera, musíme tam jet spolu ještě nekdy =)

  OdpovědětVymazat
 5. Pááni to je krása :) Tam rozhodne musím ísť. Teraz v lete mám strašne silnú alergiu a nerobím nič iné len kýcham. Ten horský vzduch by mi určite prospel:) Nádhera
  www.danycuks.com

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Doufám, že už je to s alergií lepší. Horský vzduch by ti asi dobře udělal, jen nevím, jak by jsi reagovala na ty všude kvetoucí květiny :-/

   Vymazat

Děkuji za každý komentář! ♥ Thanks for your comment ♥