sobota 1. srpna 2015

V zeleném srdci Rakouska

Pár hodin cesty a stovky kilometrů nás dělily od našeho cíle, kde jsme se rozhodli trávit prodloužený víkend. Tauplitz, malebná obec ve Štýrsku, v zeleném srdci Rakouska, byla našim cílem, kterého jsme dosáhli krátce po třetí hodině ranní.

Netušili jsme, jak vypadá to místo, kde budeme trávit následující čtyři dny. Proto se není čemu divit, že když jsem ráno po probuzení vykoukla z okna, vyrazil mi dech ten úžasný pohled na horské monstrum, které bylo lehce zahalené v bílých mráčcích. Můj pohled netrval dlouho, protože se ozval žaludek, který toužil po vydatné snídani. Míchaná vajíčka, vybrané sýry a jako sladká tečka palačinka. Co víc si přát.

Pak nastal čas, kdy se naplánovala horská tůra směrem k vodopádu a do malebné horské chatičky, kde na nás mělo čekat výborné občerstvení. Když se řekne Rakousko, vybavím si hory, dřevěnou chatu a prkýnko obložené masem a sýry. A přesně to se v našem cíli odehrávalo. Než jsme však do něj dorazili, stihli jsme nasbírat pár hub, ochutnat lesní jahody a borůvky a potkat šťastné krávy, které se celé dny pasou na louce a pojídají divoké bylinky, jako třeba mátu.
Po návratu do penzionu ukázala příroda opět své kouzlo a čekal na nás dramatický západ slunce. Trval pár chvil, ale stál za to. Navíc, když si ho doplníte skleničkou vína, je to zážitek, na který se nezapomíná. Večer však ještě končit neměl. Když se z místního náměstí ozvala muzika, rozhodlo se, že si půjdeme pár not poslechnout, ačkoli prvotní plány byly trochu jiné (očistit posbírané houby a uvařit polévku). Během večera jsme stihli ochutnat několik drinků a obdivovali jsme místní domácí pochutiny.

Když jsem nad ránem usínala, byla jsem plná zážitků a těšila jsem se na to, až vám o nich povím a ukážu vám vybrané fotky z prvního dne.


Ačkoli byl celý den opravdu náročný, byl vydařený a každá minuta stála za to. Někdy fotografie řekne více než tisíc slov, ale natočila jsem pro vás i vlog, který si už můžete prohlédnout (KLIK). A již brzy se můžete těšit na naše pokračování rakouského dobrodružství.

Kdo z vás byl v Rakousku a jak se vám tu líbilo?

29 komentářů:

 1. Pání jsem totálně unešená z první fotky, tak krásný výhled na hory musí být neskutečný a ten západ slunce je ještě krásnější. Vypadá to tam úplně kouzelně, miluji hory a nekonečně tůry do Rakouska bych se chtěla podívat, užívejte si:)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Deni, je pravda, že jsem se na první pohled té hory trochu lekla, ale pak jsem si to užívala jako nikdy. už teď vím, že se tam chci vrátit a doufám, že i ty se do Rakouska podíváš.

   Vymazat
 2. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 3. Ty fotky jsou nádherné. A ten západ Slunce! Skoro jako by to bylo nějak počítačově upravené a ani to nebyla pravda. Nádhera prostě!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ten západ slunce byl úžasný, až se mi tomu nechtělo věřit. A pomyslnou třešničkou bylo, když se na obzoru objevila i duha.

   Vymazat
 4. Skvělý článek a úžasné fotky! Výhled, vodopád, pastvina, západ slunce, paráda :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji moc Jarko! Hned bych se tam vrátila.

   Vymazat
 5. Odpovědi
  1. Děkuji. Snažila jsem se zachytit ty okamžiky co nejlépe, abych pak mohla krásně vzpomínat.

   Vymazat
 6. Tý jo, nádhernééé fotky! :))

  http://style-and-smile15.blogspot.co.uk/

  OdpovědětVymazat
 7. Páni, to je vážně úžasné! Takovou krásu jsem dlouho neviděla! Přeju, ať si dovolenku báječně užijete a těším se na další článek :o)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Denis, děkujeme. Dovolená byla úžasná, ačkoli trochu krátká.

   Vymazat
 8. Teda, máš velký cit pro focení, fotíš nádherné fotky :)
  One blondie life

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Anet děkuji. Snažím se, aby ta fotka zachytila danou atmosféru. Přeci jen když se dívám na fotky zpětně, chci aby mi ten okamžik připomněla co nejvěrohodněji. Někdy se ale nedaří a fotky stojí za starou belu :-)

   Vymazat
 9. Krásné fotky, díky za tip na výlet. Vlog je moc povedený, jen tak dál :-)

  OdpovědětVymazat
 10. Tak tomu říkám krásný prodloužený víkend. Budeme muset něco takového s manželem taky po dlouhé době spáchat, mám už dlouho v plánu Pálavu a Vinařství U kapličky :)
  Zvu Tě na svou giveaway, budu ráda, když se zúčastníš :)

  www.simply-pleasures.blogspot.cz

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Leni, určitě takový prodloužený víkend doporučuji. Rakousko není daleko a dá se to krásně zvládnout. Navíc nabízí nespočet možností. Jinak Pálavu máme taky někdy v plánu :-)

   Vymazat
 11. Nádhera. Jedním slovem Nádhera. Rakouska je úžasná země. Miluju jeho historii, přírodu, tamní zvyky a především lidi. :)
  Doufám, že sis svůj pobyt užila. Fotky jsou úchvatné. :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji, pobyt byl skvělý a už teď pomalu plánuji kdy bych se tam mohla vrátit :-)

   Vymazat
 12. To je taková nádhera a já se zrovna toto léto také do Rakouska chystám :)!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Rory, tak si to krásně užij a těším se na nějaký post na blogu.

   Vymazat
 13. Fotky s přírodou jsou teda překrásný

  OdpovědětVymazat
 14. jsem sice spíš městská holka (což je docela vtipný, když jsem většinu života prožila na vesnici), ale tohle je nádhera. rakouská příroda mi stále vyráží dech, ačkoliv jsem tam zatím nikdy nebyla. přítelův tatínek se tam pravidelně vydává každý rok a já mu vždy závidím, když nám ukazuje fotky :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Karolíno, tak snad se tam taky jednou podíváš. Musím říct, že Rakousko je jedna z těch finančně dostupných destinací a navíc je to skoro za rohem :-)

   Vymazat

Děkuji za každý komentář! ♥ Thanks for your comment ♥