neděle 8. května 2016

Z knižního koutku № 4

Po tom, co jsem s minulou knížkou prožila pár dní v Paříži (článek - Madame Chic aneb Co všechno jsem se naučila v Paříži), dostala jsem chuť cestovat po Evropě zase o kousek dál. Mým srdcovým městem je Londýn. Celkově Anglie mi je tak nějak blízko. Ani nevím, jestli za to můžou ty kouzelné domy z cihel, roztomilé, barevné dveře, které vás lákají u vybraných řadových domků a nebo jestli to jsou všechny ty kouzelné parky, budovy a tak nějak celkově genius loci.

A tak jsem tentokrát poprosila knižní portál megaknihy.cz, s kterým spolupracuji, aby mi zaslal knížku Zbožňuju Londýn. Pokud vás zaujme, tak si ji určitě pořiďte. Seženete ji teď za necelých 200kč a je vážně dobrá.
 
 
Splnila knížka má očekávání ohledně Londýna? Ano i ne. Uspokojil mě obsah a čtivost? Jedno velké ano!

Než jsem knížku začala číst, tak jsem čekala, že se začtu do popisku různých zákoutí a kouzelných míst, které mi v Londýně nesmí uniknout. Bohužel toho bylo v příběhu málo. Ovšem ten příběh byl tak čtivý a dynamický, že mi to ve finále vlastně ani nevadilo. Navíc, jako jedno velké překvapení mě na konci knihy čekalo pár stránek s doporučeními na vybrané hotely, restaurace a třeba taky lahůdky. Ale beru to, neobjednala jsem si přeci cestovního průvodce, ale román.

A o čem příběh vlastně je? Přečtěte si pár řádků, které vás na knížku nalákají.
 

Já si asi nejvíc užívala části, kde se plánovala svatba, která je zmíněná hned v samotném popisku knihy. Možná to bylo i tím, že jsem v některých detailech rozpoznávala ten můj vysněný velký den. Na stránkách najdete i plno zápletek a situace, kdy se vám zatají dech a nemůžete přestat číst, dokud nezjistíte, jak to dopadlo.

Tahle knížka je fakt dobrá a pro dlouhé a slunečné dny, které jsou před námi, se bude náramně hodit. Navíc má krásný přebal a co si budeme nalhávat, i to bývá někdy důležité. V knihovně to pak vypadá líp a to nemluvím o fotkách, které v dnešní době hýbou světem.

Jakou knížku jste si naposledy přečetli vy? Doporučíte mi něco pro letní dny?

12 komentářů:

 1. Knížka vypadá zajímavě!

  Www.italianfashionpasta.blogspot.com

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Byla dobrá. Uvažuji, že si přečtu i jiné díly.

   Vymazat
 2. knizku nepoznam ale vyzera zaujimavo pridavam na list co precitat :)
  galantosfun

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jestli si ji někdy přečteš, určitě napiš, jak se ti líbila.

   Vymazat
 3. Mám doma první díl této série, ale ještě ho nečetla. Trošku mě odrazuje to, že jeden díl u nás ani nevyšel a jeden se už nedá sehnat.
  Beauty of pink / Knižní regál

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já jsem koukala, že je ještě díl s Paříží a ten na megaknihách měli. Jinak jsem ani netušila, že to má víc dílů :-)

   Vymazat
 4. Jé vidíš. Teď jsem si vzpomněla na to, že jsem si s sebou chtěla vzít do práce knížku, ale zapomněla jsem na to! :D Tuhle konkrétní knížku neznám. Já si raději knihy půjčuju. Nemám ráda, když mi doma zabírají místo a celkově mám zkrátka raději jen půjčení a vrácení :)

  S pozdravem, Monnica ♥

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já si myslím, že časem nějaké knížky pošlu dál. Ale jsou i takové, jako třeba tato, že se mi líbí obal a ten tu knihovnu doma krásně oživí :-)

   Vymazat
 5. Knihu neznám, ale nevypadá špatně. Já moc nečtu, naposledy jsem četla jeden " román " : Temní koně :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tu knížku neznám. A popravdě, taky jsem kdysi moc nečetla, ale je to skvělý relax a říkám si, že aspoň jednu knížku měsíčně bych zvládnout mohla :-)

   Vymazat
 6. Já naposledy četla Umění jako terapie a Gombricha-tajemství obrazu a jazyk umění. I když se to jeví odborně, ani moc není, je to čtivý - doporučuju oboje.

  A z beletrie rozhodně Demiana od H.Hesseho. :)

  OdpovědětVymazat
 7. Ta by se mi asi líbila, protože právě v těch popisech míst a domů se moc nevyžívám :D. Já teď čtu druhý díl Bridget Jones, protože zbožňuji filmy a bohužel se mi zdá, že knižní předloha není až tak dobrá, ale i tak se do toho chvílema začtu :).

  OdpovědětVymazat

Děkuji za každý komentář! ♥ Thanks for your comment ♥