čtvrtek 17. srpna 2017

cestování | Rakousko, srdeční záležitost

Když jsme se před dvěma lety vydali do malebné obce Tauplitz, která leží uprostřed zeleně a nad kterou bdí hora Grimming, byla to láska na první pohled. Náš minulý pobyt v této oblasti si můžete připomenout hned v několika článcích, stačí kliknout SEM. O našem tehdejším dobrodužství byste si vlastně měli určitě přečíst, protože to letošní bylo úplně jiné.

______________________________________________________________

HORY A JEZERA
______________________________________________________________

Rakousko je zemí božské přírody, která je tak fotogenická, že musí být rájem snad pro všechny fotografy. A ačkoli se nám letos počasí ukázalo spíše z té chladnější stránky, vůbec nám to nebránilo v tom, abychom si nechali ujít cestu lanovkou. Chtěla jsem překonat sama sebe, protože při poslední jízdě jsem si řekla, že už nikdy víc.

Byla zima a možná proto jsem neměla ani příliš času přemýšlet nad tím, že se vznáším několik metrů nad zemí a že mám závratě. A taky ten úžasný výhled vás vždycky nechá zapomenout na všechny starosti a strach, který v sobě máte. No a pohled na horské jezero vám to celé "utrpení" vynahradí. A co teprve to, když jsem viděla, jak je Stacie šťastná, jak si může běhat a jak opatrně našlapuje kolem krav a zkouší, jak moc ji dovolíme je prohnat (což jsme samozřejmě nedovolili ani trochu).

______________________________________________________________

NARZISSEN VITAL RESORT BAD AUSSEE
______________________________________________________________

Letos jsem si přála splnit také jeden cestovatelský cíl - horské lázně. Toužila jsem dýchat svěží horský vzduch, nechat se hýčkat slanou vodou, která je příjemně vyhřátá, a přitom se ještě dívat na horské výběžky. To, že jsem mohla pozorovat i zapadající slunce, které se za ně pomalu ukrývalo, byl obrovský bonus.

Tento zážitek by si měl dopřát každý, kdo se do Rakouska odhodlá vyrazit. A tyto lázně doporučuji obzvlášť, protože když se natáhnete v příjemně teplé slané vodě a zaposloucháte se do podvodní hudby, je to ráj. Ani to nedokážu popsat, jaké emoce se ve mně mísily, když jsem slyšela hejno delfínů a následně příjemnou orchestrální hudbu. Vůbec se mi z lázní nechtělo.

 
______________________________________________________________

GRUNDLSEE
______________________________________________________________

Jít na okružní plavbu na jezero - tak zněl další bod našeho programu. Největší jezero ve Štýrsku bylo jasnou volbou. Během plavby se dokonce umoudřilo počasí, takže od prvotního pozorování všech těch krás, které byly jemně zahalené ve zvláštním oparu, jsme mohli s přáteli odhodit svršky a vychutnat si horské sluníčko odrážející se od vodní hladiny.

Samotná plavba se líbila i Stacie, která si ze začátku nebyla moc jistá, jestli raději neskočit přes palubu a odplavat zpáty ke břehu, ale jakmile ji začaly ve větru vlát uši, byla ve svém živlu a nasávala čerstvý vzduch.


______________________________________________________________

HALLSTATT
______________________________________________________________

Poslední zastávkou měl být Hallstatt, který patří ke Světovému dědictví UNESCO. Ale ne vždy vše vyjde tak, jak si člověk plánuje. Spousta lidí, přeplněná parkoviště a pokyny místní policie, abychom obec opustili. Tak by se dal sesumarizovat tento výlet. Bylo nám jasné, že i kdybychom ulovili poslední volné místečko k zaparkování, stejně bychom si tohle místo neužili tak, jak bychom si přáli. 

Proto jsme se rozhodli, že návštěvu necháme na jindy. Ale neodpustili jsme si alespoň jednu fotku, byť jen z dálky, která se i tak zařadila mezi jedny z těch nejhezčích z našeho víkendu.

 
Pokud se i vy rozhodnete vyrazit do této země, která nabízí rozmanité zážitky, nezapomeňte mi o tom napsat. A pokud zde již někdo byl, ráda si přečtu, jaká byla vaše oblíbená místa.

Za nás musím napsat, že Rakousko je naše srdeční záležitost a snad se tam brzy vrátíme. 

Pokud chcete vidět ještě více fotek, určitě mrkněte ke mně na INSTAGRAM. A když se zadaří a porazím Windows 10 v našem momentálním technickém souboji, pak pro vás budu mít i jedno cestovatelské video.  

UPDATE: Zadařilo se a vy se tak můžete podívat i na video!

16 komentářů:

 1. Krásné fotky a moc pěkně zpracovaný článek :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji. Rakousko se fotí skoro samo :-)

   Vymazat
 2. Za necelý měsíc se také do Rakouska chystáme, tak moc děkuji za skvělé tipy, už se o to víc těším :-)
  Ennepenne.cz

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Moc si to užijte! A jsem ráda, že jsem mohla dát nějaký tip.

   Vymazat
 3. Hezký článek, úžasné fotky :) Pokochala jsem se :)
  My jsme v přeplněném Halstattu místo na parkování ulovili (byli jsme tam před 10 dny) a opravdu jsme si procházku městem, které bylo přeplněné turisty, neužili. Byli jsme tam v srpnu už několikrát, ale taková kvanta lidí tam nikdy nebyla...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. My z toho množství lidí bylo taky překvapení. Tak snad příště, se nám poštěstí neprodírat se davem.

   Vymazat
 4. To jsou nádherné fotky ♥ Rakousko je krásné a někdy bych ho také chtěla prozkoumat :) tak třeba někdy bude čas a peníze a s kamarádkou vyrazíme :)
  Petra | www.mygoldenmind.blogspot.cz

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Peti, děkuji. Rakousko není zas tak drahé a hlavně je dneska dobře dopravně dostupné. Přeji, aby ses tam brzy podívala.

   Vymazat
 5. That’s cool post!
  Can you follow me? I follow you :)

  Have a nice day!
  murasakiiroanu.blogspot.com

  OdpovědětVymazat
 6. Moc krásné fotky, je pravda, že kdykoliv fotím nějakou část Rakouska při naší cestě do italských Dolomit, zůstanu vyjeveně zírat, jak je vše fotogenické :) Se Stacie vám to moc sluší! Jinak já upravuji vide ve Windows Movie maker, sice naprosto amatérsky, ale na sestříhání zážitků to stačí :)

  Jinak ti také děkuji za moc milý komentář u mě na blogu, budu ráda když se budeš i nadále vracet :)

  https://thewaybya.blogspot.cz/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Movie maker mi právě po aktualizaci přestal fungovat. Ale už jsem se s tím s pomocí poprala a video je na světě:-)

   Vymazat
 7. V hlavní roli chlupáč :-) to my bychom toho našeho k aktivnější dovolené nedonutili. Ten tak lehnout a zabalit do deky v obýváku :-D
  All my cosmetics

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přesně tak, v hlavní roli je Stacie. Ono přeci jen záběry čistě přírody by byly nuda a přemluvit přítele, aby se chopil kamery i on je občas náročné. Ale pracuji na tom, abychom si to se Stacie hezky rozdělily 50:50 :-D

   Vymazat
 8. Z Rakouska jsem prozatím bohužel poznala jenom Vídeň. Ne, že by nebyla kouzelná, ale určitě bych chtěla víc prozkoumat i rakouskou přírodu:)

  OdpovědětVymazat
 9. Škoda, že výlet do Hallstattu nevyšel, ale o to větší důvod se tam vrátit! Rakousko je nádherné :) Moc povedené fotky!

  Cosmokočka

  OdpovědětVymazat

Děkuji za každý komentář! ♥ Thanks for your comment ♥