středa 20. ledna 2016

Travel plan 2016

Měla jsem to štěstí, že už jako malá jsem se mohla díky neskutečné pracovitosti rodičů podívat za hranice České republiky. Milovala jsem cestování! Vzpomínám si, jaké to bylo, když jsem se poprvé dotkla chodidly horkého písku, nadechla jsem se a do plic jsem pustila mořský vzduch a dlaně jsem si nechala omývat slanou vodou. Po návratu domů jsem si přála, aby mi mé zlatavé opálení zůstalo co nejdéle, protože mi připomínalo všechny ty krásné chvíle a místa, které se mi při mém cestování naskytly.

Tenkrát jsem si tak nějak slíbila, že i já budu dřít na to, abych mohla cestovat a dopřávat si ty nezapomenutelné momenty. A osud chtěl mou vášeň nejspíš podpořit i tím, že i mé budoucí studium, ke kterému mě přivedlo hned několik náhod, mělo s cestováním hodně společného. V roce 2015 jsem svého cestovatelského ducha uspokojila, řekla bych nadmíru. Začátkem roku jsme si užili pár dní v Londýně, ve městě, které se zapsalo do mého srdce už při první návštěvě a které budu navštěvovat ráda pořád dokola. V létě jsme si naordinovali pár odpočinkových dní v Rakousku. Tuhle zemi si naopak zamiloval můj přítel, který už druhý den našeho pobytu plánoval, jak si tam pořídí malý penzion a bude žít spokojený život a jak spolu se mnou připraví pro hosty nezapomenutelný a báječný pobyt. Naše větší cestovatelské dobrodružství jsme zakončili na Mallorce, která se stala tak trochu našim druhým domovem. Vždy k ní budu mít blízko, ale myslím, že nastal čas, aby uvolnila místo dalším destinacím. Proto se taky začal, už na začátku roku, rýsovat náš cestovatelský plán.
Letos jsme se rozhodli, že cestování neuložíme ke spánku, ale naopak ho budeme udržovat vzhůru, a to v nejvyšší možné míře. V hlavě už se nám rýsují různá dobrodružství, tajné plány a prstem jezdíme po mapě po místech, kam bychom se chtěli vydat. Víc vám zatím neprozradím, protože bych nerada něco zakřikla, ale určitě vám o všem povím v pravou chvíli. Ale abych vám dala alespoň malou ochutnávku toho, co se začíná rýsovat, tak vám prozradím, že si už několik let přeji vidět rozkvetlé Holandsko a procházet se po Amsterdamu.

A zatím co budu dál plánovat to, kam se v roce 2016 podíváme, vy mi můžete napsat, kam byste se chtěli vydat vy.


24 komentářů:

 1. Super, doufám, že vám plány vyjdou. My pořizujeme byt, do toho přišly děti, takže cestování muselo jít, doufám že dočasně, na druhou kolej.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jani, my když si pořídili dům, tak jsem ani na cestování neměla pomyšlení. Ono to zařizování bylo tak nějak hezčí :-) Ale přeji ti, aby se vám to cestování vrátilo do života hodně brzy :-)

   Vymazat
 2. Amsterdam je můj sen už dlouho. Měli jsme tam let vloni na podzim a zase z toho sešlo. Jestli máš rada přírodu, doporučuju Finsko. Ať se ti sny vyplní!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Finsko zní skvěle. Je pravda, že mě severské státy lákají.

   Vymazat
 3. Krásny článok. Mojím veľkým snom je prejsť veľkú časť Talianska a navštíviť všetky krásne a zaujimavé mestá ako je Florencia, Neapol, Rím, Pompeje a iné. Ďalej snívam o poriadnej exotickej dovolenke niekde na Bali, Mexiko, Rio alebo možno Instabul ale to kvôli nepokojom momentálne neprichádza do úvahy.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Itálie by se mi taky mo líbila. Tak ti přeji, aby ses tam brzy podívala a i nějakou tu exotiku, aby sis užila :-)

   Vymazat
 4. Krásný článek, já bych se letos také ráda podívala do Amsterdamu, možná i do Barcelony a hlavně do Irska, které doufám bude jednou mím druhým domevem jako u tebe Mallorca =)

  OdpovědětVymazat
 5. S přítelem jsme si na konci roku napsali, kam bychom se chtěli podívat a Amsterdam je taky jedno z těch míst :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak vám přeji Veru, abyste z toho seznamu odškrtli co nejvíce míst jako navštívené :-)

   Vymazat
 6. My už budúci týždeň odchádzame do Ríma, následne do Nórska, potom znova do Talianska, atď atď. Moc sa na to už teším! :)

  A dúfam, že v roku 2016 mi vyjde aj cesta mimo Európy :)

  Patrik
  http://www.madebyboy.com

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Páni! Kdych mohla, nacpu se vám do kufru :-)

   Vymazat
 7. Už jsem zvědavá na tvé cestovatelské články. Můj sen cestovat po zahraničí je už od mala. Já jako člověk který bohužel kvůli bojácnosti rodičů ze zahraničí se s nimi nikam nepodíval mimo kraje ČR, a tak zbyli výlety se školou. Já jsem v tomto ohledu úplně jiná než oni a tak jsem se hold vydala na cestu za hranice sama. Jak mi padlo 18 let, hned o velkých prázdninách mi nic nebránilo sednout na letadlo. Světe div se, kam až to všechno dospělo, teď mám už velký krok k tomu že tady v ČR nezůstanu. Kam bych se ale chtěla podívat (pouze podívat), je Indie :-) Možná jsem blázen ale dost mě lákají tyto země, nebo třeba někam do Afriky.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já si opravdu moc přeji,a by tady těch cestovatelských článků bylo co nejvíce :-) A ty mi pak pošli pohled z místa, které si určíš jakos vůj nový domov ;-)

   Vymazat
 8. Já se minulý rok podívala na dovolenou na Lago di Garda - tam je to nádherné a díky práci do Drážďan a na Slovensko do Martina. Pak jsem byla ještě soukromě na Slovensku na východě,kde jsem byla na svatbě! Tento rok se opět díky práci podívám zase na Slovensko a do Valencii. Na dovolenou bych chtěla na Srí Lanku, ale tam to asi nevyjde, takže to vidím na Kypr.
  Amstr je super! Já mám v Holandsku moc dobrého kamaráda, takže to tam velmi dobře znám, hlavně okolí Haagu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Srí Lanka i Kypr zní skvěle! Takže přeji aby ti jedno z toho vyšlo a bylo to úžasné. A nejlépe, aby vyšlo oboje ;-)

   Vymazat
 9. Malorku by som chcela vidieť aj ja :-) Môj sen bol vždy Island a India, takže dúfam, že sa mi to čoskoro splní. Momentálne si užívam Sydney a je to tu božie!! :-)
  Andy

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mallorca je nádherná a doporučuji ji navštívit. A určitě se vyplatí půjčit si tam auto a projet si různé kouty ostrova.

   Vymazat
 10. S kamarádkou máme sen a tím je Londýn. Máme naplánované, že bychom se tam podívaly na podzim. Takže pokud obě seženeme letní brigádu, budeme pracovat jako fretky, tak by se to možná povedlo :)

  Beauty Products | SALOOS

  OdpovědětVymazat
 11. Tak to áno. Môj plán je Čína, na ktorú si podstivo šetrím :)

  Pozývam teba aj tvojich čitateľov na moju extra MEGA GIVEAWAY (4 súťaže v 1) v ktorej si môžeš zasúťažiť o poukážky ale aj o viac ako 40 pruduktov z kozmetiky, knihy či šperky

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Čína, to je hodně neobvyklé. Tak přeji, ať se brzy splní plán a vydáš se tam.

   Vymazat
 12. Krásny článok. Do Ameriky by som sa veľmi rada išla pozrieť ! :)

  My blog : THE COLORFUL THOUGHTS

  OdpovědětVymazat

Děkuji za každý komentář! ♥ Thanks for your comment ♥